Krążek dopochwowy NuvaRing

nuvaring

Jedną ze znanych i chętnie stosowanych metod antykoncepcyjnych, jest krążek dopochwowy. Zawiera on dwa aktywne składniki, są to etynyloestradiol oraz etonogestrel. Krążek dopochwowy zwany też potocznie pierścieniem zakłada się raz w miesiącu poprzez łatwą i bezpieczną aplikację. NuvaRing to najpopularniejszy dostępny na rynku krążek dopochwowy. Zapewnia prawie 100% pewności. Jest miękki i elastyczny. Wchłanianie hormonów odbywa się z pominięciem układy pokarmowego, to sprawia, że pierścień dopochwowy, zapewnia skuteczną ochronę nawet dla osób z problemami żołądkowymi.

Działanie krążka dopochwowego NuvaRing

Pierścień stopniowo, każdego dnia uwalnia zawarte w nim hormony. Następnie hormony te wstrzymują owulację, a to oznacza, że jajniki nie uwalniają komórki jajowej. Ponadto, zwiększają gęstość śluzu w szyjce macicy, a to sprawia, że nawet jeśli zdarzy się tak, że komórka jednak zostanie uwolniona, nie dojdzie do jej osadzenia w macicy.

Przeciwwskazania do stosowania pierścienia antykoncepcyjnego

Ostrożność przy stosowaniu krążka dopochwowego Nuvaring wymagana jest w przypadku kobiet chorych na padaczkę, z chorobą Leśniowskiego-Crohna, u których występują problemy z wątrobą a także wtedy, gdy kobieta należy do grupy ryzyka raka piersi. Krążka NuvaRing nie powinny stosować również kobiety uczulone na któryś składnik, a także te, u których występują zakrzepy krwi, przebyły zawał serca lub mają nawracające migreny. Ze środka tego muszą zrezygnować również kobiety w ciąży czy karmiące piersią. Na skuteczność krążka dopochwowego mogą wpływać również leki stosowane przy leczeniu padaczki oraz wirusa HIV, niektóre antybiotyki oraz środki na bazie dziurawca zwyczajnego.

Jak stosować NuvaRing?

Przy założeniu krążka NuvaRing w pierwszym dniu miesiączki, od pierwszej chwili zapewnia należyta ochronę. Pierścień można założyć również między 2 a 5 dniem okresu, ale wtedy pełną skuteczność osiąga on po 7 dniach. Jeżeli w miesiącu poprzedzającym zastosowanie Nuvaring były stosowane jakiekolwiek tabletki antykoncepcyjne, krążek dopochwowy można założyć w pierwszym dniu stosowania tabletek.

Zanim wyjmiemy krążek z opakowania, należy dokładnie umyć ręce. Następnie trzeba go ścisnąć. Przyjmujemy wygodną pozycję i wsuwamy ściśnięty krążek palcem do pochwy. Należy go ułożyć w taki sposób, by nie wywoływał dyskomfortu. Po trzech tygodniach, należy go usunąć, poprzez zahaczenie o niego palcem wskazującym. Zanim włożymy kolejny, należy odczekać 7 dni.

Jakie są ewentualne skutki uboczne?

Przy stosowaniu krążka dopochwowego istnieje małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Najczęstsze występujące działania niepożądane to bóle brzucha, trądzik, zwiększenie masy ciała, bóle piersi, bolesne miesiączki, grzybica. W przypadku wystąpienia któregoś z objawów, szczególnie, jeśli będzie on utrzymywał się długo i będzie uciążliwy, należy usunąć krążek a następnie skonsultować się z lekarzem.

Czy krążek dopochwowy NuvaRing można kupić bez recepty?

Aby bezpiecznie zamówić krążek dopochwowy NuvaRing z licencjonowanej apteki wystarczy uzupełnić kwestionariusz medyczny klikając w link poniżej. Na jego podstawie jeden z lekarzy wypisze receptę, zamówienie będzie mogło zostać zrealizowane i dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces przetwarzany jest online w obecności lekarza współpracującego z apteką.

NuvaRing 120 mcg / 15mcg / 24 h
Przejdź do formularza medycznego

2 thoughts on “Krążek dopochwowy NuvaRing

  1. krążek wygrywa według mnei nad każdą formą antykoncepcji. Czasem tylko problematyczne może być samo umiejscowienie go. Potem już tylko 3 tygodnie spokoju… 😉

  2. Hmm niby 400zł za 3 miesiące stosowania nuvaring. Ale gdyby tak podliczyć pójście do lekarza i wykupienie w aptece to wcale drożej nie wychodzi a czas zaoszczędzony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *