Tabletki antykoncepcyjne - Twoja antykoncepcja bez recepty

Qlaira

qlaira-l

Qlaira

3mg/84tabletki – 374,95zł

Kup teraz

Qlaira to pigułki, które stosowane są przez pełen cykl, czyli 28 dni. Lek zawiera dwa składniki aktywne, jest to dienogest oraz walerianian estradiolu. Qlaira zapewnia niemal 100% zabezpieczenie przed ciążą. Jest to lek, który działa wielofazowo. Oznacza to, że każda tabletka zawiera różniące się miedzy sobą dawki leku. Dzięki temu, lek imituje wahania stężenia hormonów, jakie następują naturalnie w organizmie kobiety.

Działanie pigułek hormonalnych Qlaira

Substancje wchodzące w skład wieloskładnikowych pigułek antykoncepcyjnych, takich jak właśnie Qlaira, sprawiają, że zapłodnienie jest niemożliwe. Dzieje się tak, poprzez zmiany w naturalnym środowisku układu rozrodczego. Najważniejszą zmianą w przypadku stosowania tego typu antykoncepcji jest to, że ciało zostaje oszukane. Dostaje sygnał, że owulacja nastąpiła, gdy w rzeczywistości do niej nie dochodzi. W dodatku śluz szyjki macicy staje się bardziej gęsty, co stanowi barierę dla plemników. Gdyby jednak do zapłodnienia doszło, lek wywołuje zmiany w błonie śluzowej macicy co przeszkodzi zagnieździć się komórce jajowej.

Zalecenia stosowania

Lek Qlaira nie jest wskazany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, a także dla kobiet uczulonych na jakikolwiek składnik leku. Nie jest to również odpowiedni lek dla kobiet palących i tych, które ukończyły 35 lat. Innymi przeciwwskazaniami są : choroby serca lub wątroby, schodzenia układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu czy migreny. Tabletek Qlaira nie wolno łączyć z innymi lekami, min z niektórymi antybiotykami, lekami przyjmowanymi w leczeniu padaczki, środkami na bazie dziurawca, gryzeofulwiny czy fenylobutazonu.

Stosowanie i dawkowanie

Jedna doza leku Qlaira zawiera 28 tabletek. Oznacza to, że należy je przyjmować po jednej przez 28 dni. Pojedyńcza seria, zawiera cztery odmienne rodzaje pigułek, w których jest inna proporcja substancji czynnych.

 • Dwie ciemnożółte tabletki (3 mg estradiolu)
 • Pięć jasnoczerwonych tabletek (2 mg estradiolu i 2mg dienogestu)
 • 17 jasnożółtych pigułek (2 mg estradiolu i 2 mg dienogestu)
 • Dwie ciemnoczerwone tabletki (1 mg estradiolu)
 • Dwie białe pigułki (nieaktywne – bez hormonów)

To, że tabletki mają zróżnicowany skład sprawia, że bardzo ważne jest to, by zażywając je, trzymać się ustalonej kolejności. Pierwszą tabletkę przyjmuje się w pierwszym dniu miesiączki. Do każdego opakowania dołączone są tasiemki, które przylepia się, by zapamiętać kolejność zażywania pigułek.

Możliwość występowania skutków ubocznych

Najczęstsze reakcje niepożądane, które mogą występować w wyniku ich zażywania, to : nudności, bóle głowy, trądzik, bóle brzucha, nieregularne miesiączki, bóle piersi i sutków, wzdęcia i wzrost wagi. Znacznie rzadziej występują bóle pleców, zaparcia, problemy z wątrobą, nadmierny wzrost włosów, zakrzepy krwi. Z tego powodu należy zapoznać się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania.

Qlaira – zakup przez internet

Tabletki Qlaira można zamówić poprzez pośrednictwo naszej strony, przechodząc do konsultacji medycznej online. Prowadzona jest ona w formie kwestionariusza, który po wypełnieniu sprawdza współpracujący z kliniką euroClinix lekarz. Na podstawie informacji zawartych w formularzu, lekarz podejmuje decyzję o wydaniu recepty. Cały proces przebiega online. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, zamówienie zostaje zrealizowane i dostarczone pod podany adres w ciągu 24 do 48 godzin. Zamawiając przez nasz portal tabletki, mają Państwo pewność oryginalnych leków wprost z licencjonowanej apteki.

'Qlaira' 2 komentarze

 1. 21 lipca 2017 @ 05:49

  Witam
  Biorę qlaire pierwsze opakowanie i już podczas 15 dnia brania tabletek dostałam okres. Gdzieś ma forach czytalam że teraz już do końca brania tego opakowania będę krwawic. Czy to prawda?
  Pragnę nadmienić iż dostałam te tabletki ponieważ miałam częste i obfite okresy…

  • 23 stycznia 2018 @ 10:33

   mam dokladnie taka sama sytacje i nie wiem czy powinnam przerwac branie tabletek Qlaira

Podziel się z Nami swoją opinią

Twój adres e-mail nie będzie publikowany

Zamów tabletki antykoncepcyjne przez internet (nie musisz posiadać recepty)

Wszystkie zarejestrowane znaki towarowe są własnością odpowiednich firm.

© Copyright 2015 - Medicals - Tabletkiantykoncepcyjne.com.pl