Tabletki antykoncepcyjne - Twoja antykoncepcja bez recepty

Triquilar (Logynon)

logynon-l

Triquilar (Logynon)

Te tabletki wyszły z oferty apteki. Sprawdź alternatywną formę antykoncepcji.

Triquilar to trójfazowe tabletki antykoncepcyjne, które imitują wahanie hormonów, które naturalnie następują w kobiecym organizmie. Opakowanie zawiera trzy rodzaje tabletek, które różnią się zawartością składników aktywnych :etynyloestradiolu (0,03mg/0,04mg/0,03mg) oraz levonorgestrelu (0,05mg/0,075mg/0,125mg). Pigułki Triquilar zapewniają 99% skuteczność w zapobieganiu ciąży, dodatkowo ich stosowanie wiąże się z minimalnym ryzykiem skutków ubocznych. Triquilar stosowany jest również w leczeniu przerostu błony śluzowej macicy( endometriozy).

Działanie

Działanie pigułek sprawia, że organizm otrzymuje mylny sygnał o tym, ze owulacja już nastąpiła. To sprawia, że rozwój komórki jajowej zostaje zatrzymany. Dodatkowo substancje czynne powodują, że ścianka macicy nie pogrubia się, więc w razie, gdyby doszło jednak do zapłodnienia, komórka jajowa nie zagnieździ się w macicy. Kolejnym działaniem jest zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co jest naturalną barierą dla plemników.

Zalecenia stosowania

Pigułek Triquilar nie wolno stosować w przypadku problemów z nadwagą, występujących migren, nowotworu piersi lub szyjki macicy. Wśród przeciwwskazań wymienia się również niewyjaśnione krwawienia z pochwy, problemy z sercem lub zakrzepy. Nie wolno pigułek łączyć z niektórymi lekami, dlatego stosować je można jedynie po konsultacji z lekarzem. Lekarz musi znać listę wszystkich przyjmowanych leków.

Jak stosować?

Lek stosuje się przez 21 dni, w tym czasie w odpowiedniej kolejności przyjmuje się pigułki o różnym składzie. Przyjmowanie tabletek rozpoczyna się pierwszego dnia okresu od jasnobrązowej pigułki, oznaczonej numerem 1. Przy takim stosowaniu, działanie antykoncepcyjne jest natychmiastowe. Pigułki przyjmuje się w systemie -21 dni, po czym robi się 7 dni przerwy. W czasie przerwy, organizm wydala dodatkowe hormony, następuje również krwawienie podobne do miesiączki. W ciągu tego tygodnia ochrona antykoncepcyjna jest nadal aktywna. Każde opakowanie zawiera 7 jasnobrązowych pigułęk (0,03 mg ethinylestradiolu oraz 0,05mg levonorgestrelu), 5 białych tabletek (0,04mg/0,075mg) oraz 10 tabletek brunatno-żółtych (0.03mg/0,125 mg).

Efekty uboczne

Najczęściej występujące objawy niepożądane to: wahania wagi, bóle głowy, nudności, plamienie. Jeżeli objawy te nasilają się lub nie przemijają, należy skonsultować się z lekarzem. Warto również przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania.

Dodatkowe informacje

Triuilar oraz Logynon to nazwy dwóch środków antykoncepcyjnych, które mają taki sam skład oraz działanie. Produkowane są przez tą samą firmę, różni się tylko nazwa, można je stosować zatem wymiennie. Na Naszej stronie oferujemy zakup tabletek Logynon.

Jak zamówić tabletki Triquilar (Logynon) przez internet?

Wybierając odpowiednią dawkę i ilość danych tabletek zostaną Państwo przekierowani do formularza medycznego. Pełni on rolę porady lekarskiej online. Kwestionariusz dotyczy stanu zdrowia pacjentki. Prosimy o rzetelne wypełnienie go. Następnie lekarz specjalista zweryfikuje, czy wybrane tabletki nie wpłyną negatywnie na zdrowie pacjentki. Po pomyślnej opinii lek zostanie przekazany do realizacji. Wysłany z licencjonowanej apteki przesyłką kurierską trafi pod Państwa adres w czasie 24-48 godzin.

Podziel się z Nami swoją opinią

Twój adres e-mail nie będzie publikowany

Zamów tabletki antykoncepcyjne przez internet (nie musisz posiadać recepty)

Wszystkie zarejestrowane znaki towarowe są własnością odpowiednich firm.

© Copyright 2015 - Medicals - Tabletkiantykoncepcyjne.com.pl