Antykoncepcja po stosunku


ellaone_mini

ellaOne

Tabletka antykoncepcyjna „po”. Podczas gdy inne formy antykoncepcji zawiodły, bądź nie zostały zastosowane tabletka ellaOne to ostatnia szansa na uchronienie się od niechcianej ciąży. Stosowana ze skutecznością do 120godzin po odbytym stosunku. Dostawa kurierem do 48h po złożeniu zamówienia.
Pełny opisPrzejdź do konsultacji medycznej

levonelle_mini

Levonelle (Escapelle)

Tabletka antykoncepcji awaryjnej – możliwość zażycia do 3dni po stosunku. Stosowanie wyłącznie gdy inne metody antykoncepcji zawiodły bądź nie zostały zastosowane. Dostawa kurierem do 48h po złożeniu zamówienia.
Pełny opisPrzejdź do konsultacji medycznej

Antykoncepcja awaryjna, czyli tabletki „po”, jest to grupa leków – tabletek hormonalnych. Pigułki „po” zabezpieczają przed ciążą, w przypadku stosunku, który odbył się bez zabezpieczeń, ewentualnie gdy zastosowane zabezpieczenia zawiodły. Najbardziej powszechnymi pigułkami po są ellaOne a także Lavonelle (Escapelle). Największa skuteczność jest zapewniona, gdy przyjęte są w pierwszej dobie po stosunku.

Podczas gdy zachodzi obawa, że stosowane środki antykoncepcyjne mogły nie spełnić swojego zadania, lub stosunek odbył się bez odpowiednich zabezpieczeń, można skorzystać z oferty Naszej strony. Aby zakupić tabletki po bez recepty należy przejść do konsultacji medycznej wybranego leku. Wystawienie recepty następuje po konsultacji online, na podstawie wypełnionego formularza. Dostawa leku może nastąpić nawet w ciągu 24 h od chwili złożenia zamówienia. Do większych miast przesyłka z lekiem trafia już na drugi dzień po zaksięgowaniu wpłaty.

Jakie pigułki po stosunku są dostępne?

Obecnie dostępne są dwa rodzaje pigułek antykoncepcji awaryjnej: ellaOne i Levonelle (zamiennik leku Escapelle). Levonelle to pigułka, którą zażyć można do 72 godzin po odbytym stosunku. Największa skuteczność zapewniona jest, gdy zażywa się pigułkę po w ciągu 24 h, wtedy wynosi ona 95%. Pigułka zażyta między 25 a 48 godziną po stosunku daje około 85% skuteczności, w przypadku zażycia jej między 49 a 72 godziną ta skuteczność obniża się do 58%.

Druga tabletka to ellaOne, która jest obecnie najbardziej nowoczesna. Zapewnia skuteczne zabezpieczenie, ponieważ pozostaje skuteczna maksymalnie do 5 dni po stosunku. Jej skuteczność ocenia się na 98%.

Kto może skorzystać z antykoncepcji awaryjnej?

Tabletki z grupy antykoncepcji awaryjnej przyjmuje się po niezabezpieczonym stosunku, lub wtedy, gdy stosowana antykoncepcja zawiodła. Ten rodzaj pigułek należy stosować tylko i wyłącznie awaryjnie, w dodatku nie częściej niż raz w ciągu cyklu. Niezbędna jest konsultacja z lekarzem podczas stosowania formy antykoncepcji pigułek „po”.

Jak stosować antykoncepcję awaryjną?

Pigułkę „po” z grupy środków antykoncepcji awaryjnej należy przyjąć w jak najkrótszym czasie po odbytym stosunku. Kilka lat temu, tabletki miały formę dwóch tabletek, które przyjmowało się w odstępie 12 godzin. Dziś wystarczy przyjąć jedną dawkę. Tabletkę połyka się a następnie popija wodą.

Jak działają pigułki po?

Tabletki należące do grupy awaryjnej antykoncepcji, działają na trzy sposoby. Po pierwsze, powstrzymują uwolnienie komórki jajowej. Po drugie, zmieniają konsystencję śluzu w macicy na bardziej gęstą, co sprawia, że plemniki mają utrudnione przemieszczanie się. Po trzecie, zmiany w śluzie sprawiają również, że niemożliwe jest zagnieżdżenie się ewentualnego zarodka. Pigułka działa skutecznie na każdym etapie cyklu, jednak wyznacznikiem skuteczności jest tu czas, jaki upływa między przebytym stosunkiem a zażyciem pigułki.

Jakie środki ostrożności należy zachować?

Tabletki „po” można zastosować jedynie raz, podczas cyklu. Przyjęta drugi raz podczas tego samego cyklu, nie będzie skuteczna. Błędem jest więc, traktowanie jej jako głównej metody antykoncepcji. Jeżeli w ciągu jednego cyklu po raz kolejny doszło do stosunku bez zabezpieczeń należy udać się na konsultację lekarską.  Przyjęcie drugiej pigułki „po” podczas jednego cyklu może wpłynąć na jego zaburzenie.

Jak mogę sprawdzić, czy tabletka po stosunku zadziałała?

Skuteczność zastosowanej pigułki „po” sprawdzisz wtedy, gdy kolejna miesiączka pojawi się w przewidywanym terminie. Jeżeli jednak to nie nastąpi a okres spóźnia się więcej niż trzy tygodnie, należy wykonać test ciążowy. Tu jednak trzeba pamiętać, że od chwili stosunku a wykonaniem testu musi upłynąć co najmniej trzy tygodnie. W innym przypadku test może nie dać wiarygodnego wyniku. Ponadto, ten rodzaj antykoncepcji nie zadziała, gdy kobieta już jest w ciąży.

Ostrożność przy stosowaniu tabletek „po”

Pigułki po zastosowaniu, dostarczają większej dawki hormonów. To może wpłynąć na zmiany nastroju a także wywołać nadwrażliwość piersi. W przypadku tabletek nowej generacji, w przeciwieństwie do tych stosowanych wcześniej, nie odnotowano poważniejszych skutków ubocznych. W dodatku, ewentualnie występujące niedogodności mają charakter łagodny.

Warto jednak pamiętać, że jeżeli po przyjęciu tabletki, spowoduje ona wymioty w czasie krótszym niż 3 godziny od zażycia, nie będzie działać. Zawarte w niej substancje czynne nie zdążą się bowiem wchłonąć do organizmu. W takiej sytuacji, konieczna jest konsultacja lekarska, która oceni, czy należy przyjąć kolejną pigułkę.

Czy tabletki po: ellaOne, Levonelle (Escapelle) można kupić online?

Nasz serwis oferuje bezpieczny i dyskretny zakup tabletek antykoncepcji awaryjnej. Wymaga to jedynie wypełnienia formularza, na podstawie którego, lekarz oceni, czy zastosowanie środka jest bezpieczne w tym konkretnym przypadku. Po pozytywnej weryfikacji, lekarz wystawia receptę, przekazując ją do apteki. Zakupiony lek zostanie przesłany przesyłką ekspresową w ciągu 24 godzin od chwili złożenia zamówienia. Serwis współpracuje z wykwalifikowanymi lekarzami zaś działalność kliniki euroClinix została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii.

One thought on “Antykoncepcja po stosunku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *