Binovum


binovum-l

Binovum jest kombinowaną tabletką antykoncepcyjną składającą się z etynyloestradiolu i noretisteronu, które imitują hormony płciowe naturalnie występujące w organizmie kobiety. Przy odpowiednim zastosowaniu tabletki Binovum dają prawie 100% ochrony przed ciążą. Są to pigułki dwufazowe co oznacza, że każde 21-dniowe opakowanie składa się z dwóch rodzajów tabletek zawierających różne dawki hormonów. Siedem białych pigułek zawiera 35 mikrogramów etynyloestradiolu i 500 mikrogramów noretisteronu, podczas gdy pozostałe 14 tabletek koloru pomarańczowego zawiera 35 mikrogramów etynyloestradiolu i 1mg noretisteronu.

Aby zamówić tabletki antykoncepcyjne Binovum przez Internet należy wypełnić (klikając powyżej) internetową konsultację medyczną. Na podstawie udzielonych w niej informacji jeden ze współpracujących z nami lekarzy będzie mógł określić czy produkt jest odpowiedni dla danej pacjentki. Po wypisaniu recepty tabletki Binovum zostaną wysłane z apteki i dostarczone do klientki w przeciągu 24-48 godzin.

 

Działanie tabletek Binovum

Hormony znajdujące się w tabletkach Binovum są syntetyczną wersją estrogenu i progesteronu. Są to hormony płciowe naturalnie występujące w organizmie kobiety. Odpowiadają one za uwolnienie komórki jajowej z jajowodów (owulacja) i za przygotowanie macicy do przyjęcia zarodka. Syntetyczne hormony zawarte w tabletkach Binovum sprawiają, że organizm myśli iż owulacja już nastąpiła. Zapobiega to uwolnieniu komórki jajowej i jej zapłodnieniu. Binovum uniemożliwia również plemnikom zapłodnienie poprzez zagęszczenie śluzu szyjki macicy. Ma on także wpływ na zmianę środowiska błon śluzowych macicy co utrudnia zarodkowi zagnieżdżenie się i rozwój.

Stosowanie i dawkowanie

Należy rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Binovum pierwszego dnia miesiączki. W celu ułatwienia regularnego zażywania, tabletki zostały oznaczone nazwami dni tygodnia. Przez pierwsze 7 dni należy przyjmować tabletki koloru białego, przez kolejne 14 dni stosuje się pigułki o kolorze pomarańczowym. Po upływie tego czasu należy zrobić 7-dniową przerwę, po której zakończeniu trzeba rozpocząć następne opakowanie tabletek. Podczas tygodniowej przerwy wystąpi krwawienie podobne do tego podczas miesiączki.

Przeciwwskazania do stosowania tabletek antykoncepcyjnych Binovum

Tabletki Binovum nie nadają się do stosowania przez kobiety: w ciąży i karmiące piersią, mające alergię na któryś ze składników tabletek, powyżej 35 roku życia i palące dużo tytoniu, cierpiących z powodu pląsawicy lub cukrzycy oraz przez kobiety z następującymi przypadłościami:

  • Wysokie ciśnienie krwi
  • Ostuda
  • Padaczka
  • Kamienie żółciowe
  • Poważne problemy z układem krążenia
  • Zaburzenia pracy wątroby
  • Toczeń rumieniowaty
  • Porfiria
  • Anemia sierpowata

Możliwość występowania efektów ubocznych

Tabletki Binovum może stosować większość kobiet od 18. roku życia. Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych może powodować efekty uboczne, takie jak krwawienie pomiędzy miesiączkami, mdłości, swędzenie narządów płciowych, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. W celu zapoznania się z pełną listą efektów ubocznych prosimy o dokładne przeczytanie ulotki dołączonej do opakowania.

Zakup tabletek Binovum przez internet

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić tabletki Binovum za pośrednictwem Naszej strony wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych współpracujących lekarzy wypisze receptę i tabletki Binovum będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.

Jak kupić Binovum bez recepty?

Od końca roku 2017 wielofazowe pigułki antykoncepcyjne Binovum nie są już dostępne. Alternatywą tej formy antykoncepcji są tabletki Qlaira. Kliknij w poniższy link aby przejść do kwestionariusza medycznego na podstawie którego lekarz wystawi receptę na wybrane zamówienie.

Qlaira 3mg / 84 tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *