Diane-35 (Dianette)

dianette-l

Pigułki antykoncepcyjne Diane-35 składają się z dwóch substancji aktywnych- etynyloestradiolu i octanu cyproteronu. Znane są również pod nazwą Dianette. Środek ten stosowany jest również w leczeniu trądziku i hirsutyzmu. Pigułki Diane-35, przyjmuje się przez okres 21 dni, by później zrobić 7 dniową przerwę. Przy poprawnym stosowaniu leku, ochrona przed zapłodnieniem jest w 99% skuteczna. Środek reguluje miesiączkę a także łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego.

W usługę apteki euroClinix wliczone są:

  • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z licencjonowanej apteki przez farmaceutę
  • dostawa w 24h

Wszystkie konsultacje medyczne są poufne. Odbywa się ona po wypełnieniu krótkiego formularza, który następnie jest weryfikowany przez lekarza. Jeżeli zamówienie jest złożone przed 16:30, lek wysyłany jest jeszcze tego samego dnia.

Działanie tabletek Diane 35

Lek Diane 35 zawiera dwa syntetyczne odpowiedniki żeńskich hormonów: estrogenu i progestogenu. Oba hormony zapobiegają owulacji. Ich działanie opiera się na tym, że organizm otrzymuje błędny przekaz, że owulacja już miała miejsce.
Pigułki wpływają również na zmianę w błonie śluzowej macicy, sprawiając, że nawet jeśli komórka jajowa zostanie zapłodniona, nie będzie w stanie się zagnieździć. W dodatku lek wpływa na zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, co znacząco utrudnia przemieszczanie się plemników, blokując im w zasadzie dostęp do macicy.
Przeciwwskazania do stosowania leku
Lek Diane-35 nie dozwolony jest dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także dla kobiet, u których zachodzi podejrzenie ciąży. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest również cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, przebyty udar mózgu, nadciśnienie, problemy z krążeniem. Lek nie jest wskazany dla kobiet palących oraz dla kobiet po 35 roku życia.

Stosowanie tabletek Diane 35

Przy stosowaniu pigułek od pierwszego dnia miesiączki, zapewniają one momentalnie maksymalną ochronę przed ciążą. Przyjmowanie tabletek można rozpocząć maksymalnie do piątego dnia po miesiączce, jednak lek wtedy pełną ochronę zapewnia dopiero po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. W ciągu pierwszego tygodnia zaleca się tym samym stosowanie dodatkowej ochrony, np. prezerwatywy.
Tabletki stosuje się przez 21 dni, po czym należy zrobić 7 dni przerwy. W czasie tej przerwy, działanie antykoncepcyjne leku jest podtrzymane.

Skutki uboczne

Czasem stosowanie leku Diane -35 może wywołać niepożądane efekty, jednak tylko w przypadku kobiet, które są nadwrażliwe, na aktywne składniki leku. Wspomniane składniki aktywne to etynyloestradiol oraz octan cyproteronu.
Do najczęstszych skutków ubocznych, zalicza się : plamienia bądź zmiany w krwawieniu , bóle głowy, spadek libido, podrażnienie żołądka, nadwrażliwość piersi, nudności oraz wzrost wagi. Więcej informacji na temat skutków ubocznych można znaleźć na ulotce dołączonej do opakowania.

Czy Diane-35 można kupić bez recepty?

Żeby szybko i bezpiecznie zamówić tabletki Diane-35 wystarczy uzupełnić formularz medyczny. Na jego podstawie jeden z lekarzy wypisze receptę, zamówienie będzie mogło zostać zrealizowane i dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.

Diane-35 2mg / 35mcg / 63tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *