Harmonet (Femodette)

femodette-box-l

Antykoncepcyjne pigułki hormonalne Harmonet składają się z dwóch rodzajów hormonów syntetycznych, tj. Etynyloestradiolu oraz gestodenu. Lek sprzedawany jest również pod nazwą Femodette. Stosowanie leku zmniejsza ryzyko ciąży poniżej 1%. Harmonet, określany jest jako lek trzeciej generacji. Jest tak ze względu na to, że w jego składzie znajduje się gestogen. Lek wpływa korzystnie na wygląd i stan cery, zmniejsza również owłosienie. Pigułki przyjmuje się przez 21 dni, po czym robi się 7 dniową przerwę.

W usługę wliczone są:

  • konsultacja ze specjalistom online
  • wypisanie recepty
  • wysyłka leku z apteki
  • 24 h dostawa

By złożyć formularz wystarcza jedynie kilka minut. Jest o następnie weryfikowany przez lekarza a następnie wystawiana jest recepta. Wszystkie informacje podane w formularzu są objęte tajemnicą lekarską. W przypadku, gdy zamówienie jest złożone przed godziną 16:30, wysyłka leku następuje jeszcze tego samego dnia.

Pigułka Harmonet zawiera odpowiednio 75mcg gestodenu oraz 20 mcg etinylestradiolu. Są to pigułki tzw. trzeciej generacji, ponieważ zastosowane w nich hormony redukują ryzyko skutków ubocznych stosowania tego rodzaju antykoncepcji. To właśnie ta zaleta wpływa na to, że uważane są za bardzo nowoczesną metodę antykoncepcji. Skład pigułek Harmonet jest taki sam, jak Femodette, dlatego oba leki przepisywane są wymiennie. Harmonet zapewnia 99% skuteczność w zapobieganiu ciąży. Warunkiem jednak jest stosowanie pigułek zgodnie z zaleceniem. To nie tylko wygodna metoda antykoncepcji, ale również sposób na zwalczenie trądziku oraz redukcji nieestetycznego owłosienia na twarzy. Dodatkowo, lek ten sprawia, że miesiączki są mniej bolesne a przez to przechodzi się je łagodniej.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania tych tabletek są : choroby serca, bóle głowy, migrena, nadciśnienie, zaburzenia depresyjne, cukrzyca, żółtaczka. Więcej przeciwwskazań zamieszczonych jest w ulotce dołączonej do opakowania.

Skutki uboczne

Harmonet może wywołać skutki uboczne, jak każdy lek. Do najczęstszych reakcji niepożądanych zalicza się nudności, wahania wagi, depresja, zatrzymanie wody w organizmie, spadek libido, grzybica. Jeżeli niepożądane działania osiągają stan przewlekły lub przybierają ostry charakter, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy tabletki antykoncepcyjne Harmonet można kupić bez recepty?

Aby bezpiecznie zamówić Harmonet z licencjonowanej apteki wystarczy uzupełnić kwestionariusz medyczny klikając w link poniżej. Na jego podstawie jeden z lekarzy wypisze receptę, zamówienie będzie mogło zostać zrealizowane i dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces przetwarzany jest online w obecności lekarza współpracującego z apteką.

Marvelon 75mcg / 20mcg / 63tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *