Lesinelle

Lesinelle to tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, czyli zawierające dwie substancje czynne. Składnikami tymi są drospirenonum z grupy progestagenów, i ehinylestradiolum, czyli estrogen syntetyczny. Blister leku zawiera 21 białych tabletek zawierających substancje czynne. Lesinelle jest lekiem o charakterze jednofazowym, co oznacza, że każda tabletka zawiera tyle samo substancji czynnych. Przyjmowany regularnie i zgodnie z zaleceniami z ulotki i otrzymanymi od lekarza, Lesinelle chroni przed niechcianą ciążą.

Dla kogo odpowiednie są tabletki Lesinelle?

Lesinelle to tabletki antykoncepcyjne jednofazowe, które – zakładając prawidłowe i zgodne z zaleceniami lekarza stosowanie – zmniejszają ryzyko zajścia w niepożądaną ciążę poniżej 1%. Tabletki Lesinelle poza stosowaniem jako metoda antykoncepcji mogą mieć zastosowanie w następujących przypadkach:

  • bolesne, zbyt obfite, i nieregularne miesiączki
  • hirsutyzm i trądzik w przebiegu zespołu policystycznych jajników (PCOS)
  • hiperandrogenizm
  • ostry zespół napięcia przedmiesiączkowego

Skład tabletek Lesinelle:

Lek Lesinelle sprzedawany jest w opakowaniach zawierających blister z 21 białymi, powlekanymi tabletkami.

Tabletki zawierają drospirenon  (3 mg) i etynyloestradiol (0,02 mg) jako składniki aktywne, zapobiegające ciąży. Substancje pomocnicze to laktoza jednowodna, żelowana skrobia kukurydziana, powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, polisorbat 80, oraz stearynian magnezu.

Otoczka leku Lesinelle: alkohol poliwinylowy, tytan dwutlenku węgla, makrogol 3350, talk, żelazo tlenku żółtego, żelazo tlenku czerwonego, żelazo tlenku czarnego.

Działanie tabletek Lesinelle

Lesinelle działa na cztery różne sposoby, które uniemożliwiają zajście w ciążę.

  1. Po pierwsze lek hamuje owulację przez wstrzymanie produkcji ważnego hormonu – folikulotropiny, bez której nie jest możliwe dojrzewanie komórki jajowej, a więc i uwolnienie jej z jajnika.
  2. Po drugie Lesinelle wstrzymuje także pogrubianie się wyściółki jamy macicy, znanej także jako endometrium; bez odpowiednio grubej warstwy tej tkanki zarodek nie może się implantować w ściance macicy i nie dochodzi do ciąży.
  3. Lek zagęszcza również śluz szyjkowy, przez który muszą przedostać się plemniki, aby doszło do zapłodnienia. Gdy jest on dostatecznie gęsty – „niepłodny” – nasienie nie trafia do jamy macicy, a tym bardziej do jajowodu.
  4. W końcu, Lesinelle zmienia także perystaltykę jajowodu, przez co nawet uwolniona komórka jajowa nie trafia we właściwym czasie do głównej części macicy i nie może dojść do zapłodnienia, przez co zarodek obumiera.

Lesinelle zawiera hormony sztuczne, których metabolity są wydalane wraz z moczem i kałem; najwyższe stężenie składników aktywnych we krwi osiąga się między 1. a 2. Tygodniem stosowania.

Stosowanie

Lesinelle to tabletki sprzedawane w opakowaniach zawierających 21 białych, powlekanych tabletek, zawierających substancje czynne.

Lek przyjmuje się raz dziennie, o tej samej porze, niekoniecznie do posiłku. Popicie leku nie ma związku z działaniem Lesinelle. Przyjmowanie leku należy rozpocząć od tabletki oznaczonej dniem tygodnia, w którym wystąpiła miesiączka, czyli pierwszy dzień cyklu. Kolejne tabletki należy przyjmować zgodnie z kierunkiem nadrukowanych na blistrze strzałek.

Po przyjęciu wszystkich tabletek z blistra należy zrobić tydzień przerwy, podczas którego nastąpi krwawienie z odstawienia. Ósmego dnia należy przyjąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania, o tej samej porze, co tabletki z pierwszego opakowania.

Lesinelle to lek antykoncepcyjny, który powinien być przyjmowany regularnie i o tych samych porach, bez robienia przerw. Przerwa w przyjmowaniu leku Lesinelle zmniejsza jego skuteczność w zapobieganiu ciąży i wymaga stosowania dodatkowej formy antykoncepcji, mechanicznej lub barierowej. Lesinelle nie jest lekiem, który można przyjmować na zapas lub w więcej niż jednej dawce na raz. 

Bezpieczeństwo stosowania

Lesinelle to lek, którego nie powinny przyjmować kobiety w ciąży lub podejrzewające, że są w ciąży, oraz te, które karmią piersią.

Lesinelle nie powinny przyjmować kobiety, które są uczulone na etynyloestradiol lub drospirenon, przebyły zawał serca, przebyły udar, cierpią na migreny z aurą, cierpią na choroby wątroby, mają lub miały zakrzepy krwi, mają lub miały zaburzenia krzepliwości krwi, mają lub miały raka wątroby, mają lub miały raka piersi, mają lub miały zapalenie trzustki, mają zaburzenia czynności nerek, mają lub miały dusznicę bolesną, chorują na hiperhomocysteinemię, są uczulone na laktozę lub inny składnik leku, będą długo unieruchomione (np. po operacji) lub wymagają zabiegu chirurgicznego, cierpią z powodu ciężkiej cukrzycy, mają bardzo wysokie ciśnienie krwi, mają wysokie stężenie tłuszczów we krwi, mają lub miały raka narządów płciowych, doświadczają krwawienia z pochwy o nieznanej etiologii.

Decyzję o stosowaniu środka Lesinelle powinny skonsultować z lekarzem pacjentki, które: w bliskiej rodzinie miały przypadki raka piersi, niedawno urodziły dziecko, chorują na cukrzycę, chorują na depresję, cierpią na choroby wątroby lub pęcherzyka żółciowego, mają złoto-brązowe przebarwienia skóry (ostudę), mają padaczkę, mają zespół hemolityczno-mocznicowy, mają żylaki lub zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, mają niedokrwistość sierpowatokrwinkową, mają wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mają chorobę Leśniowskiego-Crohna, mają dziedziczny obrzęk naczynioruchowy, mają toczeń rumieniowaty układowy, mają żylaki, mają podwyższony poziom tłuszczów we krwi, mają chorobę, która pierwszy raz pojawiła się w czasie ciąży.

Stosowanie z innymi lekami: Lesinelle może wchodzić w niepożądane interakcje z lekami stosowanymi przy leczeniu padaczki, gruźlicy (głównie ryfampicyna), zakażenia wirusem HIV i zapalenia wątroby typu C, wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach płucnych, oraz cyklosporyną. Pełna lista przeciwwskazań do stosowania Lesinelle znajduje się na ulotce wewnątrz opakowania leku.

Możliwość występowania skutków ubocznych

Tak, jak podczas stosowania dowolnego innego leku, podczas stosowania Lesinelle mogą pojawić się efekty niepożądane. Jeśli są one bardzo nasilone, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza ginekologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

Możliwe działania niepożądane, występujące często przy stosowaniu środka: wahania nastroju, ból głowy, trądzik, ból brzucha, ból piersi, tkliwość piersi, nieregularne miesiączki, zwiększenie masy ciała

Działania niepożądane, występujące niezbyt często: kandydoza, opryszczka wargowa, reakcje alergiczne, zwiększony apetyt, depresja, nerwowość, zaburzenia snu, odczuwanie mrowienia i drętwienia, zawroty głowy, problemy ze wzrokiem, zaburzenia rytmu serca, przyspieszone bicie serca, wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, migrena, żylaki, ból gardła, nudności i wymioty, zapalenie żołądka, zapalenie jelit, biegunka, zaparcie, obrzęk skóry i błon śluzowych, trudności w przełykaniu, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, wypadanie włosów, egzema, świąd, wysypki, suchość skóry, łojotokowe zapalenie skóry, ból szyi, ból kończyn, kurcze mięśni, zakażenie pęcherza moczowego, guz piersi, wydzielanie mleka z piersi, torbiele jajników, nagłe zaczerwienienie twarzy, brak miesiączek, bardzo obfite miesiączki, białe upławy, suchość pochwy, ból w dolnej części brzucha, ból w dolnej części brzucha, zmniejszenie popędu seksualnego, zatrzymanie płynów, brak energii, silne pragnienie, zwiększone pocenie się, zmniejszenie masy ciała.

Działania niepożądane, występujące rzadko i bardzo rzadko: astma, problemy ze słuchem, rumień guzowaty, rumień wielopostaciowy, zakrzepy żył, zakrzepy tętnic

Więcej informacji odnośnie spodziewanych efektów ubocznych znajduje się w ulotce dołączonej do opakowania leku.

Zakup tabletek Lesinelle przez internet – dlaczego warto?

Tabletki antykoncepcyjne Lesinelle możesz bezpiecznie i anonimowo kupić przez internet – zapewnia Ci to stały dostęp do niezbędnego leku bez potrzeby poszukiwania zaopatrzonej apteki w Twoim mieście. Przesyłka nie zdradza zawartości, a Ty masz pewność 100% dyskrecji.

W aptece EuroClinix masz możliwość zakupu tego i innych leków legalnie, bezpiecznie, i po konsultacji lekarskiej. Jeśli zamówisz lek do godziny 16:30, to zostanie on wysłany jeszcze tego samego dnia kurierem, co zapewnia szybką dostawę. Dzięki EuroClinix masz możliwość mieć dostęp do potrzebnych Ci środków farmakologicznych bez długiego oczekiwania na realizację recepty, ale za to z wygodną i nowoczesną metodą dostawy; apteka sprzedaje wyłącznie leki legalne, dopuszczone do obrotu, i najwyższej jakości.

Jak zamówić tabletki Lesinelle online bez recepty?

Aby kupić tabletki antykoncepcyjne Lesinelle należy uprzednio dokładnie wypełnić formularz medyczny na stronie apteki. Klikając w poniższy link przejdą Państwo do rozpoczęcia procesu zamówienia tabletek Lesinelle.

Chwilowo nie ma możliwości zakupu tabletek Lesinelle

Lesinelle 0.02mg / 3mg / 63tabs
Przejdź do formularza medycznego