Lesiplus

Lesiplus to pigułki antykoncepcyjne o charakterze dwuskładnikowym. Substancjami aktywnymi w pigułkach są dwa hormony pozyskane sztucznie: drospirenon , czyli hormon z grupy progestagenów, oraz etynyloestradiol, czyli odpowiednik estrogenu. W opakowaniu leku znajduje się blister, który zawiera 24 powlekane, różowe tabletki, zawierające składniki czynne, oraz 4 pigułki białe – placebo. Lesiplus to środek o charakterze jednofazowym, przyjmowany zgodnie z zaleceniem lekarskim jako lek antykoncepcyjny, należący do czwartej generacji środków przeciwdziałających niechcianej ciąży.

Dla kogo odpowiednie są tabletki Lesiplus?

Lesiplus to środek antykoncepcyjny o charakterze jednofazowym, który przy stosowaniu prawidłowym i zgodnym z ulotką zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia do poniżej 1%. Poza zastosowaniem jako środek antykoncepcyjny, pigułki Lesiplus:

  • umożliwiają wyregulowanie cyklu hormonalnego, w tym uśmierzenie bólu miesiączkowego i zmniejszenie obfitości miesiączek
  • ogranicza występowanie hirsutyzmu oraz trądziku w przypadku zespołu policystycznych jajników
  • mogą być stosowane w leczeniu hiperandrogenizmu
  • łagodzą objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Skład tabletek Lesiplus:

Opakowanie leku Lesiplus składa się z 24 różowych, jednofazowych tabletek zawierających hormony sztuczne, oraz 4 tabletek białych, nie zawierających substancji aktywnych.

Pigułki zawierają drospirenon  (3 mg) i etynyloestradiol (0,02 mg) jako substancje czynne. Substancje pomocnicze to laktoza jednowodna, skrobia żelowana kukurydziana, talk, polisorbat 80, stearynian magnezu, kroskarmeloza sodowa, oraz powidon 30.

Skład otoczki tabletki: alkohol poliwinylowy, tytan dwutlenku węgla, makrogol 3350, talk, żelazo tlenku żółtego, żelazo tlenku czerwonego, żelazo tlenku czarnego.

Pigułki placebo nie zawierają substancji czynnych. Skład: laktoza bezwodna, powidon K30, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk.

Działanie tabletek Lesiplus

Lesiplus działa w oparciu o cztery mechanizmy antykoncepcyjne. Po pierwsze hamuje wydzielanie przez przysadkę mózgową folikulotropiny, czyli hormonu, bez którego nie może dojść do owulacji – gdyby jednak do owulacji doszło, lek zwalnia także perystaltykę jajowodów, dzięki czemu komórka jajowa porusza się w znacznie zwolnionym tempie i nie jest w stanie zagnieździć się w ścianie macicy nawet po zapłodnieniu. Lesiplus wstrzymuje także pogrubienie endometrium, czyli przekrwionej wyściółki macicy, w której po zapłodnieniu zagnieżdża się zarodek – bez tej wyściółki zygota obumiera, nie mając dostępnych środków odżywczych. Zapłodnienie utrudnia także zagęszczenie śluz szyjkowego i zmiana go w śluz ‘niepłodny’, przez który nie są w stanie przedrzeć się plemniki; dzięki temu nie docierają do jajowodu, gdzie z kolei obumiera niezapłodnione jajeczko.

Lesiplus po przyjęciu  uwalnia obydwa hormony, które następnie zostają wchłonięte niemal całkowicie lub całkowicie z przewodu pokarmowego, i wydalone później z moczem i kałem. Substancje czynne wydalane są w postaci metabolitów.

Stosowanie Lesiplus

Lek Lesiplus sprzedawany jest w blistrach, zawierających 24 różowe tabletki z substancjami czynnymi, oraz 4 tabletki białe, które nie zawierają substancji czynnych.

Środek stosuje się raz dziennie, doustnie, zaczynając od tabletki oznaczonej nazwą dnia, w którym rozpoczyna się przyjmowanie leku (czyli pierwszy dzień cyklu – miesiączka), zgodnie z kierunkiem, który wskazują umieszczonych na blistrze strzałek. Lek przyjmuje się codziennie o tej samej, przyjętej za stałą porze dnia, doustnie. Przyjmowanie rozpoczyna się od pierwszej pigułki blistra, naklejając przy tym pod nią naklejkę z symbolem dnia, w który wystąpiła miesiączka. Kolejne naklejki należy umieścić pod następnymi pigułkami, zgodnie z ruchem strzałek nadrukowanych na blistrze.

Po wyczerpaniu jednego opakowania należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania, bez robienia przerw. Krwawienie z odstawienia nastąpi podczas przyjmowania czterech białych tabletek placebo.

Popicie pigułek Lesiplus jest bezpieczne, ale niewymagane.

Przerwa w stosowaniu leku Lesiplus zdecydowanie zmniejsza jego skuteczność. Lesiplus powinien być przyjmowany wyłącznie zgodnie z ulotką i zaleceniami lekarza ginekologa; w razie pominięcia dawki leku należy zastosować inny środek zapobiegający ciąży, na przykład prezerwatywę. Leku nie należy przyjmować w zwielokrotnionej dawce lub na zapas, ponieważ nie zwiększa to jego skuteczności, może ja natomiast osłabić i wywołać efekty niepożądane.

Bezpieczeństwo stosowania

Pigułek Lesiplus nie powinny przyjmować kobiety ciężarne, z podejrzeniem ciąży, oraz karmiące piersią nie są przeznaczone do stosowania przez kobiety ciężarne oraz karmiące piersią.

Leku Lesiplus nie powinny przyjmować kobiety, które: są w ciąży lub karmią piersią, są uczulone na etynyloestradiol lub drospirenon, przebyły zawał serca, przebyły udar, cierpią na migreny z aurą, cierpią na choroby wątroby, mają lub miały zakrzepy krwi, mają lub miały zaburzenia krzepliwości krwi, mają lub miały raka wątroby, mają lub miały raka piersi, mają lub miały zapalenie trzustki, mają zaburzenia czynności nerek, mają lub miały dusznicę bolesną, chorują na hiperhomocysteinemię, są uczulone na laktozę lub inny składnik leku, będą długo unieruchomione (np. po operacji), cierpią z powodu ciężkiej cukrzycy, mają bardzo wysokie ciśnienie krwi, mają wysokie stężenie tłuszczów we krwi, mają lub miały raka narządów płciowych, doświadczają niewyjaśnionego krwawienia z pochwy.

Decyzję o podjęciu leczenia lekiem Lesiplus powinny skonsultować z lekarzem pacjentki, które: w bliskiej rodzinie miały przypadki raka piersi, niedawno urodziły dziecko, chorują na cukrzycę, chorują na depresję, cierpią na choroby wątroby lub pęcherzyka żółciowego, mają złoto-brązowe przebarwienia skóry (ostudę), mają padaczkę, mają zespół hemolityczno-mocznicowy, mają zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, mają niedokrwistość sierpowatokrwinkową, mają wrzodziejące zapalenie jelita grubego, mają chorobę Leśniowskiego-Crohna, mają dziedziczny obrzęk naczynioruchowy, mają toczeń rumieniowaty układowy, mają żylaki, mają podwyższony poziom tłuszczów we krwi.

Stosowanie z innymi lekami: Lesiplus może wchodzić w niepożądane interakcje z lekami stosowanymi przy leczeniu padaczki, gruźlicy, zakażenia wirusem HIV i zapalenia wątroby typu C, wysokiego ciśnienia krwi w naczyniach płucnych, oraz cyklosporyną. Pełna lista przeciwwskazań do stosowania Lesiplus znajduje się na ulotce wewnątrz opakowania leku.

Możliwość występowania skutków ubocznych

Podczas stosowania leku Lesiplus mogą wystąpić pewne efekty uboczne. W sytuacji, kiedy działania te są bardzo nasilone, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub ginekologiem.

Możliwe działania niepożądane, występujące często przy stosowaniu środka: wahania nastroju, ból głowy, nudności, ból piersi, nieregularne miesiączki, brak miesiączek.

Działania niepożądane, występujące niezbyt często: depresja, nerwowość, senność, zawroty głowy, mrowienie i drętwienie, migrena, żylaki, wysokie ciśnienie krwi, ból brzucha, wymioty, niestrawność, gazy jelitowe, zapalenie żołądka, biegunka, trądzik, świąd, wysypka, ból pleców, ból kończyn, skurcze mięśni, grzybica pochwy, ból okolicy miednicy, powiększenie piersi, łagodne guzki piersi, krwawienia z macicy lub pochwy, wydzielina z pochwy, uderzenia gorąca, stany zapalne pochwy, zaburzenia miesiączkowania, suchość pochwy, nieprawidłowy wynik cytologii, spadek libido, brak energii, zwiększone pocenie, zatrzymanie płynów, zwiększenie masy ciała.

Działania niepożądane, występujące rzadko i bardzo rzadko: nieprawidłowy rozrost błony śluzowej szyjki macicy, niedokrwistość, zwiększenie liczby płytek krwi, reakcje alergiczne, zaburzenia hormonalne, zmiany apetytu, nieprawidłowe stężenie potasu we krwi, nieprawidłowe stężenie sodu we krwi, anorgazmia, bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia wzroku, nieprawidłowy rytm serca, zapalenie żył, krwawienie z nosa, omdlenia, powiększenie brzucha, choroba jelit, przepuklina brzuszna, grzybica jamy ustnej, zaparcia, suchość w ustach, ból dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego, żółto- brązowe plamy na skórze, egzema, wypadanie włosów, zapalenie skóry, sucha skóra, nadmierne owłosienie, zaburzenia skóry, ból podczas stosunku, zapalenie pochwy, torbiel piersi, hiperplazja sutka, złośliwe guzki piersi, kandydoza, skurcz lub ścieńczenie błony śluzowej macicy, torbiele jajników, powiększenie macicy, ogólne złe samopoczucie, zmniejszenie masy ciała, szkodliwe zakrzepy krwi w żyle lub tętnicy, zatorowość płucna, zawał serca, udar, zakrzepica żył głębokich.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących leku i działań niepożądanych, znajdziesz je w ulotce leku.

Zakup tabletek Lesiplus przez internet – dlaczego warto?

Lesiplus możesz kupić przez internet – jest to wygodna i bezpieczna metoda, całkowicie anonimowa i zapewniająca bezpieczeństwo, zarówno Twoje, jak i leku. Dotrze on w stanie zapewniającym spokój i poczucie bezpieczeństwa podczas stosowania Lesiplus.

EuroClinix to apteka, która zapewnia wysyłkę na czas – jeśli zamówisz pigułki Lesiplus do godziny 16:30, to lek zostanie wysłany kurierem jeszcze tego samego dnia. W ten sposób zapewniasz sobie stały i bezpieczny dostęp do pigułek antykoncepcyjnych, a konsultacja lekarska online umożliwia natychmiastową realizację recepty i nowoczesny sposób podejścia do zdrowia reprodukcyjnego. Wszystkie leki sprzedawane w EuroClinix to środki legalne i najwyższej jakości, dopuszczone do obrotu i możliwe do anonimowego zakupu.

Gdzie kupię pigułki Lesiplus bez recepty?

Wszelkiego rodzaju leki oraz środki lecznicze należy zamawiać wyłącznie z licencjonowanych ośrodków medycznych lub aptek. Klikając w poniższy link przejdą Państwo do zamówienia tabletek Lesiplus z zarejestrowanej, oficjalnej apteki.

Chwilowo nie ma możliwości zakupu tabletek Lesi Plus.

Lesiplus 0.02mg / 3mg / 84tabs
Przejdź do formularza medycznego