Levonelle (Escapelle)

levonelle-box

Pigułka Levonelle, zwana też jako Escapelle, to tabletka zażywana po stosunku. Zapobiega ciąży przyjęta na max. 72 godzin po stosunku. Jego aktywny składnik to levonorgestrel. Przyjęcie tabletki Levonelle bądź Escapelle w ciągu pierwszej doby po stosunku redukuje ryzyko ciąży o 95%. Środek ten zatrzymuje owulację a także zagęszcza śluz w szyjce macicy, co ogranicza zdolność przemieszczania się plemników. Jeżeli w trybie pilnym chcesz zamówić tabletkę Levonelle która jest zamiennikiem Escapelle musisz przejść do konsultacji medycznej. Konsultacja jest poufna a odbywa się na podstawie wypełnionego formularza. Lek, który jest zamówiony przed 16:30 , wysyłany jest jeszcze tego samego dnia. Usługi wchodzące w pakiet są wykonywane dyskretnie oraz całkowicie bezpieczne.

Jaka jest różnica między Levonelle a Escapelle?

Tabletki Levonelle oraz Escapelle to właściwie ten sam środek, tzw. tabletki „ po”. Różnią się jedynie firmą, która je produkuje i wypuszcza na rynek. Escapelle to produkt firmy Gedeon Richter, zaś Levonelle firmy Bayer. Obie tabletki mają ten sam środek aktywny, czyli 1,5 mg levenorgestrelu. Obie zażywa się maksymalnie do 72 godzin po stosunku.

Działanie Levonelle – Escapelle

W czasie cyklu, komórka jajowa, gdy dojrzeje, uwalniana jest do jajników. Jest to sygnał dla jajnika, żeby wytwarzał hormon żeński – progesteron. Zapobiega on uwalnianiu kolejnych komórek jajowych. Levonorgestrel, czyli składnik aktywny pigułki odpowiada za wytworzenie wysokiego poziomu syntetycznego progesteronu. Hormon ten wysyła do organizmu błędny sygnał, że owulacja już się odbyła. Prekursorem tych hormonalnych działań jest tabletka Levonelle bądź Escapelle. Dzięki temu organizm nie uwalnia komórek jajowych, tym samym uniemożliwiając poczęcie. Levonorgestrel wpływa również na zagęszczenie śluzu w macicy, co sprawia, że plemniki mają utrudnione zadanie, nie mogąc swobodnie wędrować. Tym samym, zmniejsza się ryzyko, że komórka jajowa zostanie zapłodniona.

Przeciwwskazania do zażywania tabletki po

Levonelle nie jest wskazana dla osób, które są uczulone na progestagen czy levonorgestrel. To samo tyczy się tabletki Escapelle. Odradzane jest stosowanie pigułek w przypadku osób z chorobami wątroby, schorzeniami jelita grubego lub cienkiego, które wpływają na powstanie zespołu złego wchłaniania. Levonelle (Escapelle) nie jest wskazany również dla osób, które stosują leki na infekcje grzybicze lub środki z wyciągiem z dziurawca zwyczajnego.

Jak zażywać Levonelle (lub Escapelle)?

Tabletkę Lovonelle (czy Escapelle) można zażyć w dowolnym momencie cyklu. Trzeba ją przyjąć w jak najkrótszym czasie po stosunku. Jeżeli przyjmowane są równocześnie tabletki antykoncepcyjne, nie należy przerywać ich stosowania. Tabletka tzw. antykoncepcji awaryjnej może być stosowana jedynie raz w czasie cyklu. W okresie do końca cyklu zaleca się jednak dodatkowe stosowanie prezerwatyw.

Możliwość wystąpienia skutków ubocznych?

Do możliwych skutków ubocznych, jakie mogą wystąpić po zastosowaniu Levonelle zalicza się bóle głowy, bóle żołądka, rozwolnienie a także, uczucie zmęczenia. Dodatkowo zastosowanie tabletki Escapelle bądź Levonelle może opóźnić miesiączkę, przez co istnieje możliwość występowania do krwawień, plamień przed kolejnym okresem. Przyjęcie tabletki „po” może powodować również zawroty głowy czy tkliwość piersi.

Jak kupić tabletkę Levonelle lub Escapelle bez recepty?

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić tabletkę Levonelle za pośrednictwem Naszej strony wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych współpracujących lekarzy wypisze receptę i tabletki Levonelle będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny. Przypominamy również, że nie w działaniu tego leku nie ma różnicy czy przyjmiemy tabletkę Levonelle czy Escapelle.

Czy antykoncepcję awaryjną w postaci Escapelle można kupić bez recepty?

Kiedy sytuacja wymaga szybkiej reakcji, jak najszybciej trzeba przejść za pośrednictwem poniższego linku na stronę apteki. Następnie szczegółowo wypełnić formularz lekarski, na którego podstawie lekarz wystawi receptę online na tabletkę Escapelle, a apteka w trybie natychmiastowym zrealizuje Państwa zamówienie. Do godziny 15:30 leki są wysyłane jeszcze tego samego dnia. Firma kurierska dostarczy je Państwu w ciągu 24-48h.

Escapelle 1500mcg / 1 tabletka
Przejdź do formularza medycznego

5 thoughts on “Levonelle (Escapelle)

  1. escapella to dobre rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą przyjmować stałej antykoncepcji hormonalnej lub nie mają stałych partnerów. Dobry pomysł z wystawieniem recepty na podstawie ankiety internetowej – to duże ułatwienie dla uzyskania tabletki „po”.

  2. escapelle brałam dwa razy podczas sytuacji podbramkowych… zawsze była skuteczna przez co mam wykupioną jedną na wselki wypadek dla mnie lub znajomych w kłopocie;)

  3. Myślę, że Escapelle może się przydać wielkiej liczbie młodych dziewczyn,które obecnie najpierw coś robią, a później myślą.. Plus, że obecnie są tak łatwo dostępne.

  4. Trzymam w szufladzie „na wszelki wypadek”. Myślę, że każda kobieta powinna o takim zabezpieczeniu pomyśleć. Bo później jest pełno stresu jak trzeba biegać i szukać takich tabletek. A tabletki sprawdzone, już mnie ratowały 😉 Szkoda tylko, że takie drogie. Ale można to przeboleć skoro codziennie się ich nie łyka..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *