Loestrin 20

loestrin-l

Loestrin 20 jest tabletką antykoncepcyjną o dawce hormonów niższej niż Loestrin 30. Przy odpowiednim zastosowaniu wykazuje prawie 100% skuteczności w zapobieganiu niechcianej ciąży. Zawiera dwa aktywne składniki: etynyloestradiol (20 mikrogramów) i noretisteron (1mg), które są syntetyczną wersją hormonów płciowych naturalnie produkowanych przez jajniki: estrogenu i progesteronu. Hormony znajdujące się w tym produkcie są odpowiedzialne za ochronę przed zajściem w ciążę.

Wszystkie nasze pacjentki mogą bezpiecznie, wygodnie i łatwo otrzymać Loestrin 20 poprzez złożenie zamówienia przez Internet. Po wypełnieniu krótkiego formularza medycznego jeden z naszych lekarzy określi czy produkt jest odpowiedni i bezpieczny dla danej pacjentki. Wypisana przez lekarza recepta zostaje przekazana do apteki, z której tabletki są wysyłane na podany przez klientkę adres.

Działanie tabletek Loestrin 20

Loestrin 20 zapobiega ciąży na trzy sposoby. Syntetyczne hormony zawarte w tabletkach wpływają na cykl menstruacyjny w taki sposób, że nie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej, gdyż organizmowi wydaje się, że ten proces już zaszedł. Za ich przyczyną dochodzi również do zagęszczenia śluzu w szyjce macicy co utrudnia plemnikom wędrówkę i zapłodnienie. Zasługą hormonów zawartych w pigułkach jest także rozrzedzenie błony śluzowej macicy, oznacza to że jeśli nawet dojdzie do uwolnienia komórki jajowej i jej zapłodnienia, to nie będzie ona w stanie się zagnieździć.

Kiedy rozpocząć stosowanie tabletek Loestrin 20

Loestrin 20 jest tabletką jednofazową co oznacza, że każda pigułka zawiera taką samą dawkę hormonów. Stosowanie należy rozpocząć pierwszego dnia miesiączki i kontynuować przyjmowanie jednej tabletki dziennie przez 21 dni. Po tym okresie następuje siedmiodniowa przerwa, podczas której dochodzi do krwawienia wywołanego odstawieniem pigułek. Po upływie tego czasu należy natychmiast rozpocząć następne opakowanie Loestrin 20.

Bezpieczeństwo stosowania

Nie należy stosować tabletek Loestrin 20 w przypadku:

 • Ciąży i karmienia piersią
 • Kobiet po zawale serca, z zakrzepem krwi w żyłach, tętnicy lub płucach
 • Niektórych chorób krwi
 • Anginy, chorób serca lub wątroby
 • Ostrej cukrzycy, nadciśnienia tętniczego krwi lub wysokiego poziomu cholesterolu
 • Kobiet palących więcej niż 40 papierosów dziennie
 • Kobiet po 50 roku życia
 • Ostrych migren lub migren leczonych pochodnymi sporyszu
 • Kobiet z historią nowotworową
 • Krwawienia waginalnego o nieznanej przyczynie
 • Zaburzeń wydzielania żółci, które prowadzą do żółtaczki

Podczas wypełniania formularza medycznego należy uwzględnić wszystkie stosowane leki, gdyż udzielone w nim informacje pozwolą lekarzowi ocenić czy tabletki są odpowiednie dla danej pacjentki.

Możliwość występowania efektów ubocznych

Loestrin 20 jest odpowiedni dla większości kobiet od 18 roku życia. Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych może on wywoływać efekty uboczne, takie jak: bóle głowy, wahania wagi i nadwrażliwość/zwiększenie piersi. Pacjentki pragnące większej dawki hormonów w tabletkach mogą zapytać lekarza o przepisanie Loestrin 30.

Zakup tabletek Loestrin 20 przez internet

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić tabletki Loestrin 20 na tabletkiantykoncepcyjne.com.pl wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych lekarzy wypisze receptę i tabletki będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.

W jaki sposób zamówić tabletki Loestrin bez recepty?

Niestety z końcem roku 2017 tabletki Loestrin 20 oraz Loestrin 30 wyszły z asortymentu zaprzyjaźnionej apteki. Klikając w poniższy link przejdą Państwo do aktualnie dostępnych leków antykoncepcyjnych.

Lista tabletek antykoncepcyjnych:
Przejdź do listy dostępnych tabletek antykoncepcyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *