Logest (Femodette)

femodette-box-l

Tabletki Logest, znane również jako Femodette, składają się z dwóch składników aktywnych, którymi są syntetyczne odpowiedniki żeńskich hormonów – entynyloesradiolu oraz gestodenu. Jeżeli pigułki stosowane są zgodnie z zaleceniami, ryzyko zajścia w ciąże wynosi mniej niż 1%. Pigułki zażywa się przez 3 tygodnie, po których konieczne jest zrobienie tygodniowej przerwy.

W oferowaną usługę, wlicza się:

  • konsultację medyczną online
  • wystawienie recepty
  • wysyłka leku z apteki
  • 24 h dostawa

Konsultacja online jest objęta tajemnicą lekarską. Odbywa się ona poprzez wypełnienie formularza, który następnie jest weryfikowany przez lekarza specjalistę. Jeżeli zamówienie następuje do godziny 16:30, wysyłka leku następuje jeszcze tego samego dnia.

Działanie tabletek Logest

Działanie pigułek Logest odbywa się na trzy sposoby. Po pierwsze powstrzymana zostaje owulacja, bez której nie może dojść do zapłodnienia. Po drugie, gdyby jednak do zapłodnienia doszło, komórka jajowa nie zdoła zagnieździć się w macicy, ponieważ lek powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy. Po trzecie, plemniki mają utrudnione dojście do macicy ponieważ lek działa również na zagęszczenie śluzu w szyjce macicy co stanowi barierę właściwie nie do przebycia.

Stosowanie tabletek Logest

Ważne jest regularne przyjmowanie leku. Pigułkę zażywa się raz dziennie, o tej samej porze, popijając wodą. Stosuje się je przez okres 21 dni, następnie robimy tygodniową przerwę. W czasie przerwy dochodzi najczęściej do krwawienia, podobnego do miesiączki. Elementem, który może obniżyć skuteczność leku, jest jego niewłaściwe stosowanie. Pierwszą pigułkę zażywamy pierwszego dnia miesiączki. Wtedy ochrona przed ciążą jest natychmiastowa. Można rozpocząć stosowanie leku również do 5 dni okresu, jednak wtedy faktyczna skuteczność leku rozpoczyna się dopiero w 7 dni później. W tym okresie zatem należy zabezpieczać się dodatkową formą antykoncepcji.

Przeciwwskazania

Lek Logest nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet. Przeciwwskazaniem do jego stosowania są takie schodzenia jak :cukrzyca, żółtaczka, nadciśnienie, choroby serca, depresja, migreny, bóle głowy. Pełną listę przeciwwskazań znaleźć można w ulotce, która dołączana jest do opakowania.

Możliwość występowania skutków ubocznych

Lek, jak każdy medykament, może wywołać skutki uboczne. Najczęściej są to depresje, zmiany wagi, spadek libido, grzybica, wymioty, nudności, zatrzymanie wody w organizmie. Nasilające się wymienione objawy powinny być skonsultowane z lekarzem.

Czy Logest mogę kupić bez recepty?

Tak, Logest może być stosowany jedynie po konsultacji lekarskiej. Poniższy link przekierowuje na stronę licencjonowanej apteki, za pośrednictwem przejdą Państwo cały proces zakupu tabletek antykoncepcyjnych online. Lekarz wystawia receptę, na podstawie której apteka realizuję zamówienie z pożądanymi środkami antykoncepcyjnymi. Kliknij poniżej i kup bezpiecznie tabletki antykoncepcyjne Logest.

Logest 75mcg/20mcg / 63 tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *