Mercilon

mercilon-l

Przy odpowiednim zastosowaniu tabletki Mercilon dają prawie stuprocentową ochronę przed ciążą. Zawierają te same syntetyczne hormony co pigułki Marvelon: etynyloestradiol i dezogestrel, ale 10 mikrogramów mniej etynyloestradiolu (20 mikrogramów). Z powodu mniejszej dawki syntetycznego estrogenu tabletki rzadziej powodują wystąpienie niepożądanych efektów ubocznych.

Uzupełnij konsultację medyczną (klikając poniżej) i zamów tabletki Mercilon już dziś przez Internet. Jest to szybki, wygodny i bezpieczny sposób. Jeden z naszych lekarzy na podstawie udzielonych w formularzu odpowiedzi, będzie mógł ocenić czy tabletki są dla pacjentki odpowiednie i wypisać receptę. Produkt zostanie wysłany z apteki i dostarczony do pacjentki w przeciągu 24-48 godzin.

Działanie tabletek Mercilon

Żeńskie hormony estrogen i progesteron, które naturalnie występują w organizmie kobiety są odpowiedzialne za uwolnienie komórki jajowej z jajowodów (owulacja) i za przygotowanie macicy do przyjęcia zarodka. Syntetyczne hormony etynyloestradiol i dezogestrel, znajdujące się w tabletkach Mercilon sprawiają, że organizm myśli iż owulacja już nastąpiła. Zapobiega to uwolnieniu komórki jajowej i jej zapłodnieniu. Mercilon uniemożliwia również plemnikom zapłodnienie poprzez zagęszczenie śluzu szyjki macicy. Tabletki mają także wpływ na zmianę środowiska błony śluzowej macicy co utrudnia zarodkowi zagnieżdżenie się i rozwój.

Czy tabletki Mercilon są bezpieczne?

Mercilon jest odpowiedni do stosowania przez większość kobiet od 18 lat. Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych może powodować efekty uboczne, takie jak mdłości, zmiany wagi ciała, bóle głowy i nadwrażliwość piersi. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych wystąpi należy skontaktować się z lekarzem, który zaproponuje zmianę tabletek na bardziej odpowiednie.

Przeciwskazania do stosowania tabletek Mercilon

Tabletki Mercilon są nieodpowiednie do stosowania przez kobiety: w ciąży i karmiące piersią, powyżej 35 roku życia i palące dużo tytoniu oraz przez kobiety z następującymi przypadłościami:

 • Zakrzep w tętnicy, żyłach kończyn dolnych lub płucach
 • Zaburzenia pracy serca, wysoki poziom cholesterolu lub nadciśnienie
 • Ciężka cukrzyca
 • Ciężka migrena
 • Rak dróg rodnych lub piersi
 • Krwawienie z pochwy o nieznanej przyczynie
 • Ciężkie zaburzenia pracy wątroby lub historia z nimi związana
 • Zaburzenia wydzielania żółci powodujące żółtaczkę
 • Kamienie żółciowe
 • Przebyta żółtaczka, silne swędzenie, Otoskleroza lub pemfigoid podczas przebytej ciąży lub wcześniejszego stosowania hormonów płciowych
 • Porfirie

Podczas uzupełniania konsultacji medycznej należy uwzględnić wszystkie stosowane leki. Na podstawie informacji podanych przez pacjentkę, lekarz będzie mógł określić czy Mercilon jest dla niej odpowiedni.

Skuteczność działania tabletek Mercilon

Przy odpowiednim zastosowaniu Mercilon jest prawie w 100 procentach skuteczny. Oprócz ochrony przed ciążą wykazuje również inne zalety, takie jak:

 • Leczenie trądziku
 • Zwiększenie poziomu estrogenów
 • Zmniejszenie tempa wzrostu niechcianych włosów (hirsutyzm)
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia torbieli jajnika
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka jajnika i endometrium
 • Lżejsze, bardziej regularne i mniej bolesne miesiączki

Stosowanie i dawkowanie

Mercilon należy zacząć stosować pierwszego dnia miesiączki. Codziennie przez 21 dni przyjmuje się jedną tabletkę. Po upływie tego okresu następuje 7-dniowa przerwa, podczas której pojawia się krwawienie podobne do miesiączki. Po siedmiodniowej przerwie należy rozpocząć nowe opakowanie tabletek.

Zakup tabletek Mercilon przez internet

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić tabletki Mercilon na tabletkiantykoncepcyjne.com.pl wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych lekarzy wypisze receptę i tabletki będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.

Czy Mercilon można kupić bez recepty?

Aby bezpiecznie zamówić pigułki Mercilon z licencjonowanej apteki euroClinix. 100% bezpieczeństwa zapewnia kwestionariusz na podstawie którego lekarz wystawia receptę. Dzięki temu zamówienie może zostać zrealizowane i dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces przetwarzany jest online w obecności lekarza współpracującego z apteką.

Mercilon 0,15mg / 20mcg / 63tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *