Stediril 30

stediril-30

Stediril 30 to lek antykoncepcyjny pod postacią pigułek przyjmowanych do ustnie. Składa się z dwóch syntetycznych hormonów, które są odpowiednikami żeńskich hormonów. Wspomniane składniki czynne to : levonorgestrel (0,15 mg) i ethinylestradiol (0,03 mg). Pigułki te znane są również jako Ovrenette. Pigułki Stediril 30 przyjmuje się przez 21 dni, by później zrobić 7 dni przerwy. Przy odpowiednim stosowaniu zapewnia bez mała 100% skuteczność a w dodatku zmniejsza bóle miesiączkowe, łagodzi również objawy napięć przedmiesiączkowych.
W ofertę wliczone są

  • konsultacja medyczna online
  • wystawienie recepty
  • wysyłka leku na podstawie wystawionej recepty
  • dostawa w 24 h

 Klinika zapewnia bezpieczeństwo i pełną dyskrecje. Konsultacja jest objęta tajemnicą lekarką a wypełnienie formularza zajmuje jedynie kilka minut. Zamówienie złożone do godziny 16:30 jest realizowane jeszcze tego samego dnia.

Działanie

Pigułki zawierają syntetyczne odpowiedniki hormonów – estrogenu i progestogenu. Dzięki temu zapobiegają ciąży na trzy sposoby. Prawidłowo przyjmowane tabletki dostarczają do organizmu hormony, które powstrzymują owulację, wysyłając organizmowi sygnał, że do owulacji już doszło. Dodatkowo powodują, że ścianki macicy nie pozwalają na zagnieżdżenie komórki jajowej, gdyby jednak do zapłodnienia doszło. Dodatkowo preparat sprawia, że śluz w szyjce macicy zagęszcza się, co stanowi w pełni naturalną barierę dla wędrujących plemników.

Dla kogo Stediril 30 jest odpowiedni?

Pigułki może przyjmować każda zdrowa kobieta, która ukończyła 18 lat. Jedynie kobiety, które chorowały lub cierpią na różne dolegliwości, nie powinny stosować tego leku. Dlatego właśnie lek przepisywany powinien być po konsultacji lekarskiej.

Przeciwwskazania do stosowania

Pigułek Stediril 30 nie należy stosować w czasie ciąży oraz karmienia piersią. Lek nie powinien być stosowany przez kobiety ze schorzeniami serca, wątroby, krążenia. Leku nie powinny przyjmować kobiety po 35 roku życia oraz palące. Działanie pigułek mogą zakłócać niektóre leki.

Stosowanie i dawkowanie tabletek Stediril 30

Pełną skuteczność osiąga się wtedy, gdy pigułki zaczyna się przyjmować w pierwszej dobie od rozpoczęcia miesiączki.  Można je zacząć przyjmować do 5 dni od chwili wystąpienia miesiączki, jednak zaczną one wtedy działać dopiero po 7 dniach. W tym okresie należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Pigułki przyjmuje się przez 21 dni, po czym należy zrobić 7 dni przerwy. W tym czasie występuje krwawienie podobne do miesiączki, kiedy to organizm usuwa nadmiar hormonów.

Skutki uboczne

Pigułki Stediril 30 są raczej dobrze tolerowane przez organizm, jednak niektóre kobiety mogą odczuwać pewne skutki uboczne. Szczególnie narażone są na nie kobiety, które pigułki stosują po raz pierwszy. Jest to reakcja organizmu na dodatkowe hormony. Najczęściej objawy ustępują samoczynnie, gdy organizm się przyzwyczai. Najczęstszymi objawami niepożądanymi są nudności, spadek libido, bóle głowy i wahania wagi ciała. Więcej na ten temat znaleźć można w ulotce, która dołączona jest do opakowania.

Czy Stediril, Stediril 30 i Ovranette to te same pigułki?

Wszystkie te nazwy dotyczą pigułek o takim samym składzie oraz o takim samym działaniu, mogą więc być stosowane wymiennie.

Jak zamówić Stediril 30 bez recepty?

Lek w postaci tabletek antykoncepcyjnych Stediril może być stosowany jedynie po konsultacji lekarskiej> Za pośrednictwem poniższego linku istnieje możliwość przejścia tego procesu online. Po zapoznaniu się z informacjami zawartymi w formularzu lekarz wystawia receptę, na podstawie której apteka realizuję zamówienie. Kliknij poniżej i kup bezpiecznie tabletki antykoncepcyjne Stediril 30. Obecnie, od końca 2019 roku nie ma możliwości zamówienia tabletek Stediril 30. Równoznaczną, nowszą alternatywą są tabletki Ovranette dostępne poniżej w linku:

Ovranette (Stediril 30) 0.15mg / 30mcg / 63tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *