Tabletki antykoncepcyjne a trądzik

Trądzik to powszechność u kobiet i mężczyzn. Główną jego przyczyną są najczęściej hormony zwane androgenami. Gdy ich ilość w organizmie człowieka wzrasta tym samym gruczoły produkują więcej ropy, którą organizm stara się automatycznie wydalić na zewnątrz. Nadmierna produkcja androgenów jest główną przyczyną trądziku. Tylko dobry lekarz potrafi poprawnie zdiagnozować kłopoty hormonalne. Prostym do zauważenia objawem są nieregularne cykle, podczas gdy trądzik pojawił się po raz pierwszy. Oznacza to, że prawdopodobnie mamy problem z hormonami.

Jeśli zauważyłaś podobną zależność na swojej skórze, może to oznaczać, że warto zacząć stosować terapię hormonalną. Jednym z rodzai takiej terapii są tabletki antykoncepcyjne. Pamiętaj, jeżeli nawet jesteś przekonana o swoich problemach z hormonami udaj się do lekarza. Nie każda forma antykoncepcji, ani nie każde tabletki nadają się do walki z określoną grupą problemów hormonalnych. Często stosowanie nieodpowiednich np. tabletek antykoncepcyjnych przynosi odmienny efekt.

Pigułki antykoncepcyjne to przeważnie kombinacja estrogenu i progestagenu. Większość z nich ma pozytywny wpływ na zwalczanie problemów z trądzikiem. Małe dawki estrogenu powodują stłumienie wzrostu poziomu androgenów w organizmie kobiety za których produkcje odpowiedzialne są jajniki. Starsze pigułki posiadały nawet substancje androgenne, które zostały wyeliminowane w tabletkach trzeciej generacji. Lekarz powinien wypisać zalecenia stosowania tabletek nowszych mających w sobie takie środki jak : dezogestrel i norgestymat które są znikomo androgenne. Są one pomocne w walce z trądzikiem przez dłuższy okres czasu.

Istnieje szereg występujących skutków ubocznych. Nie są one jednak groźne dla Twojego organizmu i zazwyczaj występują przy słabszej tolerancji kobiety na niektóre przyjmowane zewnętrznie dawki hormonów. Te najczęściej występujące to: plamienie, tkliwość piersi, przemęczenie i okresowe bóle głowy.

Jedne z najczęściej wybieranych tabletek antykoncepcyjnych do walki z trądzikiem to: Dianette. Ta pigułka hormonalna zawiera w swoim składzie dwie czynne substancje – octan cyproteronu i etynyloestradiol. Są to typowo anty-androgenowe tabletki. Odpowiedzialne za stymulacje gruczołów łojowych skórnych które zdolne są do wytwarzania ropy powodującej trądzik. Tabletki Dianette zapobiegają niechcianej ciąży i skutecznie radzą sobie w leczeniu trądziku. Działają poprzez zapobieganiu uwalniania jaj z jajników co sprawia,że zapłodnienie zostaje zatrzymane. Zwiększony zostaje również śluz szyjkowy w macicy który sprawia,że droga nasienia do macicy jest znacznie trudniejsza.

Drugie równie znane tabletki to Microgynon. W ich składzie znajdziemy etynyloestradiol i lewonorgestrel. Są to sztuczne wersje naturalnych żeńskich hormonów płciowych estrogenu i progestagenu. Ich działanie i skuteczność jest porównywalna z tabletkami Dianette jak i w przypadku antykoncepcji oraz walki z trądzikiem.

About Specjalista - Maria Kownacka

Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem z pewnością zgadzam się ze stwierdzeniem,że "tabletkiantykoncepcyjne.com.pl" to idealna alternatywa zakupu antykoncepcji hormonalnej bez recepty dla kobiet wstydliwych. Należy jednak mieć na uwadze, aby co jakiś czas zbadać stan swojego zdrowia udając się na specjalistyczne badanie do wykwalifikowanego ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *