Tabletki antykoncepcyjne


yasmin_mini

Yasmin

Jedna z najbardziej popularnych tabletek antykoncepcyjnych. Działanie odbywa się w formie jednofazowej przez 21 dni cyklu po którym należy zrobić tydzień przerwy. W tym czasie występuje menstruacja podczas której organizm wciąż jest chroniony. Naukowo udowodnione badania potwierdzają pozytywny wpływ również na skórę i włosy.
Pełny opisKup teraz

microgynon_mini

Microgynon

Obecnie najpopularniejsza tabletka antykoncepcyjna w Polsce. Dwa proste składniki działające jednofazowo czynią z niej efektowny środek antykoncepcyjny. Opakowanie zawiera 21 chronologicznie ułożonych tabletek. Przy planowanym dłuższym stosowaniu metoda 3tyg dawkowania do tygodnia przerwy.
Pełny opisKup teraz

diane_35_mini

Diane-35 (Dianette)

Doustna tabletka antykoncepcyjna. Zawierająca dwa podstawowe składniki – octan cyproteron i etinyloestradiol. Przeciwdziała nadmiernemu owłosieniu w niechcianych miejscach jak również skutecznie pomaga w walce z trądzikiem. Stosowanie odbywa się przez 3tygodnie zażywania po którym następuje tydzień przerwy. Podczas przerwy organizm również jest chroniony.
Pełny opisKup teraz

cilest_mini

Cilest

Popularna jednofazowa tabletka antykoncepcyjna. Dwuskładnikowa zapobiegająca na poziomie 99,5% ciąży. Tak jak w przypadku wszystkich jednofazowych tabletek Cilest dawkuje się 21 dni po których nastąpić musi 7dni przerwy na krwawienie miesięczne, podczas którego organizm jest stale objęty ochroną.
Pełny opisKup teraz

harmonet_femodette_mini

Harmonet (Femodette)

Harmonet i Femodette to tabletki o dokładnie tych samych składnikach. Mogą być stosowane zamiennie. Oba leki chronią ponad 99% przed nieplanowaną ciążą. Pomocne przy zwalczaniu trądziku. Tabletki trzeciej generacji muszą być stosowane codziennie przez 21 dni.
Pełny opisKup teraz

harmonet_femodette_mini

Logest (Femodette)

Bardzo popularne tabletki antykoncepcyjne. Stosowane z powodzeniem u kobiet wrażliwych na doustną hormonalną antykoncepcję. Etinylestradiol i Gestogen to składniki które tworzą jednoskładnikową formułę stanowiąc tym samym wysoki poziom zabezpieczenia przed ciążą (ponad 99%).
Pełny opisKup teraz

marvelon_mini

Marvelon

Jedne z najbardziej popularnych tabletek antykoncepcyjnych hormonalnych. Stosowany każdego dnia eliminuje ryzyko zajścia w ciążę. Skuteczność leku Marvelon to ponad 99%. Znacznie łagodzi miesiączkę i poprawia samopoczucie.
Pełny opisKup teraz

mercilon_novynette_mini

Mercilon – Novynette

Mercilon i Novynette to leki o dokładnie tym samym składzie. Różni je tylko firma produkująca. Są często stosowane zamiennie. Oba leki są dwuskładnikowymi jednofazowymi tabletkami chroniącymi przed zajściem w ciążę. Zazwyczaj każdy kobiecy organizm dobrze toleruje oba leki.
Pełny opisKup teraz

femodene_femoden_mini

Femodene (Femoden)

Doustny, złożony środek antykoncepcyjny w postaci tabletek. Zawierający sztucznie otrzymany progestagen i estrogen. Tabletki oprócz znakomitej skuteczności zapobieganiu ciąży redukują bóle menstruacyjne i mogą być stosowane przy leczeniu endometriozy – choroby przy której przemieszcza się błona śluzowa macicy.
Pełny opisKup teraz

brevinor_mini

Brevinor

Pigułki Brevinor to nowoczesna forma antykoncepcji. Ograniczenie do minimum aktywnych składników niweluje możliwość występowania skutków ubocznych przez co jest bardzo popularnym środkiem często przepisywany młodym kobietom. W ofercie apteki obecnie nie ma tabletek Brevinor. Za pomocą poniższego przycisku zostaną Państwo przekierowani do zakupu tabletek Yasmin.
Pełny opisKup teraz (Yasmin)

binovum_mini

Binovum

Tabletki hormonalne Binovum składają się z dwóch syntetycznych hormonów. Ich działanie tak jak w pozostałych tabletkach tego typu zapobiega zajściu w niechcianą ciążę. Łagodzą przechodzenie przez comiesięczne krwawienie jak i pomagają w walce z trądzikiem. Zapewniają przeszło 99% skuteczności. W ofercie apteki do zakupu online są tabletki Qlaira, które można uznać za doskonały zamiennik.
Pełny opisKup teraz (Qlaira)

loestrin_20_mini

Loestrin 20

Słabsza wersja tabletek antykoncepcyjnych loestrin. Stosunkowo do innych zawierają one niską zawartość hormonów przez co są lepiej tolerowane przez organizm wrażliwych kobiet. Minimalizując zajście w niechcianą ciążę do zera loestrin 20 bardzo dobrze pomaga w walce z trądzikiem. W ofercie apteki proponujemy zakup alternatywnych tabletek Naraya.
Pełny opisKup teraz (Yasmin)

loestrin_30_mini

Loestrin 30

Loestring 30 to mocniejsza wersja leku Loestrin. Zapewnia ponad 99,5% ryzyko zajścia w ciążę. Loestrin jest często wybieraną formą antykoncepcji, ze względu na skuteczność działania, łagodzenie comiesięcznego krwawienia jak i pomoc w walce z trądzikiem. Jako odpowiednik leku Loestrin 30 proponujemy zakup alternatywnych tabletek antykoncepcyjnych Naraya Plus.
Pełny opisKup teraz (Yasmin)

Novynette

Odpowiednik Mercilonu. Przy stosowaniu tabletek hormonalnych mogą być używane zamiennie. W skład tabletek Novynette wchodzą etynyloestradiol i desogestrel. Tak jak w przypadku tabletek Mercilon, stosuje się je 21 dni z tygodniową przerwą. Tabletki Novynette są tolerowane nawet przez kobiety wrażliwe na pigułki hormonalne.
Pełny opisKup teraz

Stediril 30

Duwskładnikowa pigułka antykoncepcyjna znana również pod nazwą Ovranette. Tabletki Stediril 30 zawierają jak większość popularnych tabletek estrogen i progestagen. Stosowane według zaleceń (21/7) stanowią prawie 100% skuteczności przed niechcianą ciążą. W odczuwalny sposób zmniejszają bóle związane z miesiączkowaniem. Apteka oferuje alternatywną formę antykoncepcji poprzez zakup online tabletek Qlaira.
Pełny opisKup teraz (Qlaira)

qlaira_mini

Qlaira

Nowoczesna forma antykoncepcji hormonalnej. Znacznie ogranicza bóle podczas krwawienia miesiączkowego. Ze względu na zastosowane składniki: estradiol i dienogest efekty uboczne zażywania tych pigułek praktycznie nie wystepują. Opakowanie zawiera 28tabletek na 4tygodnie stosowania.
Pełny opisKup teraz

Trinovum

Jedne z najskuteczniejszych tabletek antykoncepcyjnych. Trójfazowe, neutralne dla organizmu tabletki TriNovum dają pewność na poziomie 99,9% skuteczności zapobiegania niechcianej ciąży. W zawartość aktywnych składników tabletek Trinovum wchodzi: Norethisterone i Ethinylestradiolum. Alternatywnie proponujemy zakup tabletek Qlaira, które są możliwe do zakupu online za pośrednictwem poniższego linku.
Pełny opisKup teraz (Qlaira)

Triquilar (Qlaira)

Tabletki antykoncepcyjne Triquilar to odpowiednik popularnych pigułek o tym samym składzie – Logynon. Są to tabletki trójfazowe, które mogą stosować również kobiety których organizm wrażliwy jest na popularne dawki hormonów zawarte w innych tabletkach. Triquilar dostosowany jest do zmian zachodząych podczas cyklu, tym samym niwelując wahania nastrojów i występowanie skutków ubocznych. Alternatywnie, również w przypadku tabletek Triquilar proponujemy zakup tabletek Qlaira, które są możliwe do zakupu online za pośrednictwem poniższego linku.
Pełny opisKup teraz (Qlaira)

Yaz

To złożone tabletki dawkowane w schemacie 24/4. Zawierają żeńskie hormony w postaci drospirenonu i etynyloestradiolu. Poprawiają samopoczucie w okresie menstruacji, uśmierzają ból oraz poprawiają regularność występowania miesiączkowania.
Pełny opisKup teraz

Zoely

Nowoczesne tabletki antykoncepcyjne Zoely zawierają naturalny estrogen. Stosowanie pigułek Zoely odbywa się w systemie 24/4. Systematyczność ich stosowania zmniejsza ryzyko zajścia w niechcianą ciążę do mniej niż 1%. W przeciwieństwie do innych tabletek w których estrogen jest syntetyczny, tabletki Zoely zmniejszają dodatkowo możliwość występowania skrzepów krwi.
Pełny opisKup teraz

cerazette_mini

Cerazette

Cerazette to minipigułka antykoncepcyjna. Zawiera ona tylko jeden hormon – sztucznie otrzymany progestagen. Minipigułki to tabletki dla kobiet wrażliwych na drugi z hormonów występujący w popularnych tabletkach – estrogen. Dawkowanie minipigułek Cerazette różni się tylko tym, że tabletki przyjmujemy przez całe 28dni cyklu.
Pełny opisKup teraz

micronor_mini

Micronor (Noriday)

Micronor to doustne tabletki antykoncepcyjne zaliczane do grupy minipigułek. Zawierają one jedynie progestagen. Lek wybierany najczęściej przez kobiety palące, po 35 roku życia bądź te których organizm najzwyczajniej ciężko toleruje estrogen. Zalecany zgodnie z zaleceniami zapewnia niemal 100% skuteczność zapobiegania niechcianej ciąży. Obecnie nasza partnerska apteka oferuje wyłącznie alternatywne tabletki do minipigułek Micronor (Noriday). Za pośrednictwem poniższego linku kupisz tabletki Ovulan.
Pełny opisKup teraz (Ovulan)

Antykoncepcja na której możesz polegać

Z dostępnymi na Naszej stronie tabletkami antykoncepcyjnymi, nie musisz więcej iść do lekarza po receptę.
Pigułka i minipigułka są to dwa rodzaje antykoncepcji doustnej, które oferują prawie 100% skuteczności w zapobieganiu niechcianej ciąży. Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 30 rodzajów tabletek antykoncepcyjnych. Wiele z nich, oprócz swojego głównego przeznaczenia, jest również w stanie zapobiec obfitemu i bolesnemu miesiączkowaniu, endometriozie i napięciu przedmiesiączkowym. Kombinacja tabletek antykoncepcyjnych w postaci tabletki Dianette, jest również skuteczna w leczeniu ostrych przypadków trądzika.

Tabletki antykoncepcyjne, są najczęściej przepisywanym na świecie środkiem kontroli urodzeń. W Polsce stosuje je około 25% kobiet. Stosowane zgodnie z zaleceniami, wykazują większą skuteczność niż inne środki antykoncepcyjne, takie jak prezerwatywy, globulki chemiczne, wkładki wewnątrzmaciczne i krążki dopochwowe. Wypełniając internetowy formularz medyczny na Naszej stronie możesz szybko i bezpiecznie kupić renomowane tabletki antykoncepcyjne, takie jak Yasmin, Cerazette, Dianette i Microgynon. Składanie zamówień wszelkie środki antykoncepcji poprzez Nasz serwis masz gwarancję oryginalności leków i dyskretnej przesyłki.

Jaka jest skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Tabelka poniżej przedstawia porównanie efektywności dostępnych metod antykoncepcyjnych.

Tabletki kombinowane 99.5%
Minipigułki 97-99%
Wkładki wewnątrzmaciczne 94 – 99%
Prezerwatywy 95 – 99%
Metody chemiczne (globulki, kremy) 92 – 98%
Krążki dopochwowe 96%
Należy pamiętać, że skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i minipigułek zależy od poprawnego sposobu ich zażywania. W przypadku pominięcia dawki, wzrasta ryzyko zajścia w ciążę.

Co to jest tabletka antykoncepcyjna kombinowana?

Jest to doustna tabletka składająca się z dwóch hormonów, estrogenu i progestagenu. Ze względu na swoją dwuskładnikową formę, nazywana jest pigułką antykoncepcyjną kombinowaną. Badania sugerują, że jeżeli 100 kobiet będzie przez rok prawidłowo przyjmowało tabletki antykoncepcyjne, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że żadna z nich nie zajdzie w tym czasie w ciążę.

Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje się w ustalonym harmonogramie miesięcznym. Pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki. Następne przyjmuje się codziennie przez 3 tygodnie, po których następuje 1 tydzień przerwy. Tabletki antykoncepcyjne chronią przed ciążą na trzy sposoby:

1. Powstrzymują jajniki przed uwalnianiem komórki jajowej podczas cyklu menstruacyjnego.
2. Zagęszczają śluz w szyjce macicy, aby utrudnić plemnikom dostęp do komórki jajowej.
3. Zmieniają błonę śluzową macicy, przez co zapłodniona komórka jajowa nie może się w niej zagnieździć i rosnąć.

Tabletki antykoncepcyjne oprócz doskonałej ochrony przed ciążą są przepisywane kobietom również z powodu innych swoich właściwości. Pomagają regulować krwawienia, zmniejszają odczuwany ból i obfitość krwawień, łagodzą objawy napięcia przedmiesiączkowego, w 35% zmniejszają ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy, jajników i jelita grubego, chronią przed zapaleniem narządów miednicy, mięśniakami jajników oraz chorobom piersi.

Czym się różni minipigułka od tabletki antykoncepcyjnej kombinowanej?

Minipigułka różni się od tabletki antykoncepcyjnej kombinowanej tym, że zawiera tylko jeden hormon, progestagen. Uważa się ją za łagodniejszy środek antykoncepcji hormonalnej, ponieważ wywołuje mniej efektów ubocznych. Jest bezpieczniejszym i praktyczniejszym środkiem dla określonej grupy kobiet.

Obecność tylko jednego hormonu nie ujmuje minipigułce jej skuteczności. Przyjmując ją, szansa zajścia w ciążę jest mniejsza niż 1%. W odróżnieniu od tabletek antykoncepcyjnych kombinowanych, minipigułki zażywa się codziennie bez robienia przerwy podczas cyklu menstruacyjnego.

Lekarz może zarekomendować takie tabletki jak Cerazette bądź Micronor kobietom, które: mają nadwrażliwość na estrogen, karmią piersią, mają cukrzycę, palą papierosy, po zażyciu kombinowanej tabletki antykoncepcyjnej wzrasta im ciśnienie krwi lub są powyżej 35 roku życia.

Pomimo tego, że minipigułki nie regulują miesiączkowania tak jak robią to tabletki kombinowane, to również na trzy sposoby zapobiegają ciąży: zagęszczają wydzielinę wokół szyjki macicy, zamieniają środowisko macicy na mniej korzystne zagnieżdżeniu się komórki jajowej, zatrzymują owulację.

Jak zamówić tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Zakup tabletek poprzez stronę tabletkiantykoncepcyjne.com.pl jest prosty, dyskretny i oszczędny. Oferujemy tabletki antykoncepcyjne największych producentów. Stała cena i oszczędność czasu to atuty dzięki którym zyskaliśmy zaufanie wielu kobiet. Gwarantujemy szybką przesyłkę w przeciągu 24-48 godzin. Dzięki naszemu profesjonalnemu serwisowi, nie potrzebna jest wizyta ani u lekarza, ani w aptece. Wystarczy uzupełnić przez internet krótki formularz medyczny, a jeden z naszych lekarzy (o ile nie będzie ku temu przeciwwskazań) wystawi receptę na wybrane tabletki.

11 thoughts on “Tabletki antykoncepcyjne

 1. Stosowałam Loestrin 30, jednak nie byłam za bardzo zadowolona, lekarz przepisał mi inne tabletki Diane-35 (Dianette). Dzieki nim poprawiła mi się cera. Polecam

 2. Jeżeli mam powyżej 35 lat i chciałabym brać normalne tabletki antykoncepcyjne. Czy jest duże ryzyko występowania skutków ubocznych? Czy mogę spokojnie spróbować?

 3. Na mnie najlepiej działają tabletki Qlaira, jak wspomniano w opisie skutki uboczne nie występują, a bóle menstruacyjne nie są wyczuwalne, dodatkowo doskonała metoda antykoncepcji. Same plusy. Nie zamienię ich na żadne inne.

 4. razem z kilkoma kolezankami stosuję od jakiegoś czasu binovum. Zniknęły bolesne miesiaczki, krwawienia pojawiają się regularnie. tabsy anty są łatwe w stosowaniu i przede wszystkim skuteczne. słyszałam o przepisywaniu tabletek w walce z trądzikiem, więc posiadają chyba szersze zastosowanie dla organizmu???

 5. Biorę Yasmin już od 4 lat. Jestem z nich zadowolona. Spełniają swoją rolę. Dodatkowo zauważyłam, że z czasem poprawił się stan mojej cery (chociaż pamiętam, że przy pierwszym opakowaniu wyszło mi dużo wyprysków) pozdrawiam – dorcia

 6. Brałam jedne ten yasminel czy yasminella ale niestety brało mnie na wymioty byłam ciągle słaba i bolał mnie brzuch. Osobiście wole zastrzyki

 7. Przez wiele lat męczyłam się z okresem, ból nie do zniesienia i nic mi nie pomagało, a po hormonach przepisywanych od lekarza czułam się jeszcze gorzej. Może okres się wyregulował ale skutki uboczne nie były przyjemne, ciągłe bóle głowy, nudności, wahania nastrojów i najgorsze przybieranie na wadze.
  O dziwo pomogły mi tabletki dianette, wyregulowały mi okres i złagodziły bóle menstruacyjne. Dodatkowo czuję się jakoś bezpieczniej z taką formą antykoncepcji.

 8. Osobiście wolałabym przejść się do ginekologa,aby mi dobrał tabletki,a nie zamawiać przez Internet.. Jednak wiadomo jeśli ktoś ma już swoje sprawdzone,to czemu nie 😉 Sama stosowałam Yasmin i byłam zadowolona. Ostatnio czytałam o plastrach i zastanawiam się,czy nie jest lepszym środkiem antykoncepcyjnym? Ktoś ma jakieś porównanie?

 9. Nie ma tabletek antykoncepcyjnych, które byłyby dobre dla każdej kobiety. Te, które pasują jednej, mogą nie pasować innej. Jedna może być zadowolona stosując je, inna będzie miała masę skutków ubocznych. Każda z nas ma inna gospodarkę hormonalne i tab. antykoncepcyjne powinno się dobierać indywidualnie. Czasem bywa nawet, ze kobieta ogólnie źle reaguje na antykoncepcje i wtedy pozostają neistety inne metody…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *