Yaz

yaz

Yaz to pigułki antykoncepcyjne, dwufazowe. W każdym opakowaniu znajduje się 24 pigułek czynnych i 4 tabletki placebo. Yaz zawiera dwa składniki aktywne, są to syntetyczne odpowiedniki estrogenui progestagenu, odpowiednio drospirenon i etynyloestradiol. Taki sam skład mają pigułki Yasmin.

Stosowanie tabletek Yaz

W opakowaniu jest 28 tabletek, z czego 24 to tabletki czynne. Tabletki przyjmuje się raz dziennie, zawsze o tej samej porze. Yaz to środek dwuazowy, to oznacza, że tabletki przyjmuje się przez pełen, 28 dniowy sykl bez robienia przerw. Największą skuteczność osiąga się zaczynając przyjmować pigułki pierwszego dnia miesiączki. Wtedy skuteczność antykoncepcyjna jest osiągana od pierwszych chwil. Można tabletki zacząć przyjmować również między 2 a 5 dniem okresu, ale wtedy pełna swoją skuteczność osiągają po 7 dnia a w tym czasie należy stosować dodatkową antykoncepcję.

Działanie tabletek Yaz

Tabletki Yaz powstrzymują owulację, co uniemożliwia zapłodnienie. Jeżeli jednak komórka jajowa została by jednak uwolniona i do zapłodnienia by doszło, nie zdoła się ona zagnieździć w macicy. Jest to wynikiem tego, że Yaz nie pozwala przeprowadzić zmian w ściance macicy, przez to zagnieżdżenie jest niemożliwe. Yaz zagęszcza również śluz w szyjce macicy, co stanowi barierę dla plemników.

Przeciwwskazania

Tabletek Yaz nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, czy też uczulone na któryś ze składników leku. Nie powinno się ich stosować również wtedy, gdy stwierdzono występowanie zakrzepów, po przebytym udarze lub ataku serca, w przypadku migren, problemów z wątrobą, sercem lub nerkami, cukrzycy, nadciśnieniu, podwyższonym cholesterolu, plamienia czy przebytego raka wątroby, dróg rodnych lub piersi.

Skutki uboczne

Tabletki Yaz, jak większość leków, może wywołać objawy niepożądane, jednak są one z reguły lekkie i krótkotrwałe. Jeżeli występują jednak jakieś niepokojące objawy o charakterze przewlekłym, należy skonsultować się z lekarzem. Najbardziej powszechne objawy to: nudności, wahania nastroju, bóle głowy, obrzęk i ból piersi, zmiany w cyklu.

Yaz bez recepty? Czy to możliwe?

Można kupić tabletki Yaz bez recepty jednak nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Sprzedaż w internecie pigułek antykoncepcyjnych bez konsultacji lekarskiej jest sprzeczne z prawem. W dodatku lek może okazać się nieoryginalnym produktem, co może zagrażać zdrowiu a nawet życiu. W naszym serwisie można od niedawna można zakupić tabletki Yaz. (Wcześniej jedynie identyczny odpowiednik – Yasmin)

Aby zakupić u nas lek, należy odbyć bezpłatną konsultację z lekarzem specjalistą online. Odbywa się ona na podstawie wypełnionego formularza online. Na podstawie jego analizy, wystawiana jest recepta, która następnie jest realizowana w naszej aptece. Przy czym recepta zostaje wystawiona jedynie wtedy, gdy lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań. Tabletki są wysyłane paczką kurierską, ekspresową. Dostawa następuje więc w ciągu 24 max do 48 godzin. Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące usługi można uzyskać w Dziale Obsługi Pacjenta.

Gdzie kupić tabletki Yaz bez recepty?

Najpewniejszym i najbezpieczniejszym sposobem zakupu tabletek antykoncepcyjnych online jest zamówienie ich z licencjonowanej apteki. Aby w pełni bezpiecznie przejść proces zamówienia pacjent zobligowany jest wypełnić kwestionariusz medyczny. Dyżurujący lekarz na podstawie informacji w nich zawartych wystawia receptę do realizacji zamówienia. Kliknij poniżej aby przejść bezpośrednio do formularza medycznego.

Yaz (Eloine) 0.02mg / 3mg / 84tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *