Zoely

zoely

Zoely to dwufazowe pigułki antykoncepcyjne, których składniki aktywne to: octan nomegestrol (2,5 mg) oraz estradiol (1,5 mg). W każdym opakowaniu znajdują się dwa rodzaje pigułek, w których znajduje się różna zawartość hormonów. Hormony zawarte w pigułkach imitują wahania hormonalne w organizmie, charakterystyczne dla różnych faz cyklu. Zawartość naturalnego estrogenu sprawia, że Zoely praktycznie nie wywołuje skutków ubocznych. Pigułki przyjmuje się w sposób ciągły przez 28 dni.

W ofertę wliczone są:

  • Konsultacja lekarska online
  • wystawienie recepty
  • wysłanie leku na podstawie zrealizowanej recepty
  • dostawa w ciągu 24 h

Konsultacje medyczne odbywają się na odstawie wypełnionego formularze, co zajmuje około 5 minut. Jeżeli zamówienie zostanie złożone przed 16:30, lek zostanie wysłany jeszcze tego samego dnia. Konsultacje objęte są tajemnicą lekarską.

Działanie Zoely

Pigułki Zoely powstrzymują owulację, na tym głównie opiera się ich działanie antykoncepcyjne. Wykorzystywany do tego jest estrogen, który dodatkowo połączony z progestagenem, zmienia zmianom w wyściółce macicy, a co za tym idzie, nawet jeżeli dojdzie do zapłodnienia, komórka jajowa nie będzie mogła zagnieździć się w macicy. Pigułki zagęszczają również śluz w szyjce macicy, co sprawia, że powstaje naturalna blokada na drodze wędrujących plemników.

Przeciwwskazania do stosowania

Tabletek Zoely nie powinny stosować kobiety uczulone na któryś ze składników. Nie są one wskazane również dla osób z problemami wątroby, zakrzepicą, migrenami, po ataku serca, cierpiących na raka piersi, u których występuje plamienie. Zoely nie jest wskazany dla kobiet po 35 roku życia, palących, dla kobiet z nadwagą a także przy stosowaniu leków na padaczkę lub nadciśnienie.

Stosowanie i dawkowanie

Każde opakowanie zawiera 28 pigułek – 24 aktywnych(białych) i 4 nieaktywne (żółte). Pierwszego dnia okresu należy zażyć pierwszą, białą czyli aktywną pigułkę. Można pierwszą pigułkę przyjąć maksymalnie do 5 dnia okresu ale wtedy przez 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenie. Żółte tabletki zażywa się po wyczerpaniu białych, przy czym natychmiast po zakończeniu żółtych tabletek należy otworzyć nowe opakowanie.

Skutki uboczne

Zoely może wywołać pewne skutki uboczne. Najczęściej występują bóle głowy, trądzik, zmiany w cyklu, wymioty czy wahania wagi. W większości przypadków skutki uboczne ustępują samoczynnie. Jeśli jednak nasilają się lub przedłużają, albo występują skutki uboczne takie jak objawy zakrzepicy, reakcja alergiczna, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy tabletki antykoncepcyjne Zoely można kupić bez recepty?

Aby bezpiecznie zamówić tabletki Zoely z licencjonowanej apteki wystarczy uzupełnić kwestionariusz medyczny klikając w link poniżej. Na jego podstawie jeden z lekarzy wypisze receptę, zamówienie będzie mogło zostać zrealizowane i dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces przetwarzany jest online w obecności lekarza współpracującego z apteką.

Zoely 2,5mg / 1,5mg / 84tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *