Cilest

cilest-l

Tabletka antykoncepcyjna Cilest, prawidłowo stosowana, ma 99% skuteczności w zapobieganiu ciąży. W jej skład wchodzą dwa syntetyczne żeńskie hormony, ethinylestradiol i norgestimate. W każdym opakowaniu znajduje się 21 tabletek, które należy przyjmować codziennie przez 3 tygodnie. Po tym czasie robi się siedem dni przerwy, po których należy bezzwłocznie rozpocząć kolejne opakowanie tabletek.

Lekarz może zarekomendować Cilest w celu leczenia trądzika i niektórych przypadkach endometriozy. Tabletki łagodzą również bóle menstruacyjne i napięcie przedmiesiączkowe.

Nasz lekarz może wystawić receptę na Cilest już dzisiaj.Wystarczy złożyć zamówienie na pigułki przez Internet i wypełnić krótki formularz medyczny znajdujący się na naszej stronie. Jeżeli lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań, tabletki zostaną wysłane z naszej apteki tego samego dnia i dostarczone do pacjentki w przeciągu 24-48 godzin.

Działanie tabletek Cilest

Są dwa rodzaje tabletek antykoncepcyjnych. Cilest należy do tabletek kombinowanych, co znaczy że zawiera zarówno estrogen jak i progestagen. Te dwa syntetyczne, żeńskie hormony są odpowiedzialne za przeciwdziałanie ciąży poprzez: powstrzymywanie jajników przed uwolnieniem komórki jajowej podczas cyklu menstruacyjnego, zagęszczeniem śluzu szyjki macicy co utrudnia plemnikom zapłodnienie, uniemożliwienie zagnieżdżenia się zarodka poprzez zmianę środowiska macicy na mniej korzystne.

Stosowanie tabletek Cilest

W celu natychmiastowej ochrony przed ciążą należy rozpocząć przyjmowanie tabletek Cilest pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego. Tabletki zażywa się przez 21 dni codziennie, o mniej więcej tej samej porze. Po tym okresie następuje 7-dniowa przerwa, po której należy rozpocząć nowe opakowanie.

Jeżeli wystąpi konieczność rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po pierwszym dniu krwawienia, to można to zrobić do piątego dnia miesiączki. Należy jednak pamiętać, że w tym wypadku pigułka może nie zapewnić natychmiastowej ochrony i w celu uniknięcia niechcianej ciąży powinno się przynajmniej przez tydzień stosować inną, dodatkową metodę antykoncepcyjną.

Bezpieczeństwo stosowania

Większość kobiet powyżej 18 roku życia, które szukają godnej zaufania, długoterminowej formy antykoncepcji, może bezpiecznie stosować Cilest. Nie mogą go zażywać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Lekarz może nie wystawić recepty na tabletki antykoncepcyjne Cilest kobietom powyżej 35 roku życia palącym papierosy albo mającym nadciśnienie lub problemy z sercem, wątrobą czy krążeniem. Istnieją leki, które w połączeniu z tymi tabletkami hormonalnymi mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. W celu uzyskania informacji o medykamentach, których nie powinno się przyjmować w połączeniu z pigułkami Cilest, skontaktuj się z lekarzem lub zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Możliwość występowania efektów ubocznych

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi towarzyszącymi zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych Cilest są: mdłości, wymioty, bóle głowy, nadwrażliwość piersi, wahania wagi, zatrzymanie wody w organizmie oraz drożdżyca pochwy. Podczas 7-dniowej przerwy występuje krwawienie przypominające miesiączkę, podczas którego wydalane są z ciała hormony antykoncepcyjne. Dodatkową ochronę przed ciążą, podczas tygodniowej przerwy, zapewniają hormony znajdujące się już w organizmie.

Zakup tabletek Cilest przez internet

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić tabletki Cilest na tabletkiantykoncepcyjne.com.pl wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych lekarzy wypisze receptę i tabletki będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.

Czy tabletki Cilest można kupić bez recepty?

Tak, tabletki Cilest mogą być stosowane jedynie po konsultacji lekarskiej. Niezbędny kwestionariusz wypełnią Państwo online na stronie partnerskiej apteki. Klikając poniższy odnośnik przekierowuje pod zaufany adres licencjonowanej apteki. Po rzetelnym wypełnieniu formularza lekarz wystawia receptę, na podstawie której apteka realizuję zamówienie. Kliknij poniżej i kup bezpiecznie tabletki antykoncepcyjne Cilest.

Tabletki Cilest są w dniu dzisiejszym niedostępne – zapoznaj się z zamiennikami
Chcę sprawdzić alternatywne formy antykoncepcji dostępnej bez recepty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *