Micronor (Noriday)

micronor-l

Micronor to jednoskłądnikowe pigułki antykoncepcyjne, które zawierają syntetyczny odpowiednik progestagenu – noretysteron. Mogą być one przyjmowane przez kobiety po 35 roku życia, palące a także przez kobiety karmiące piersią. Mini-pigułki gwarantują 99% zabezpieczenia przed nie planowaną ciążą. Przyjmuje się je przez 28 dni, po jednej dziennie, bez robienia przerwy. Po zakończeniu jednego blistra, rozpoczyna się od razu kolejny.

Co warto wiedzieć na temat pigułek Micronor?

Przyjmując tabletkę Micronor w pierwszym dniu cyklu, zapewnia się od razu pełny poziom zabezpieczenia antykoncepcyjnego. Micronor (Noriday) to mini-pigułki, dlatego mogą być stosowane przez kobiety karmiące piersią, palące papierosy oraz te, które mają więcej niż 35 lat. Jest to lek dobrze tolerowany przez organizm kobiecy, również u tych pań, które mają problemy z krążeniem, mają podwyższone ciśnienie lub miały podwyższone ciśnienie w wyniku stosowania innych tabletek antykoncepcyjnych.

Zasada działania tabletek Micronor

Pigułka zabezpiecza przed zapłodnieniem na trzy sposoby. Syntetyczny odpowiednik progestagenu wysyła sygnał, ze owulacja już nastąpiła, więc do tej realnej już nie dochodzi. Powstrzymane są również zmiany w wyściółce macicy. Tym samym nie przygotowuje się ona na przyjęcie zarodka. Ponadto śluz w szyjce macicy ulega znacznemu zagęszczeniu, co stanowi naturalną barierę, która uniemożliwia wnikanie plemników.

Kto nie powinien przyjmować leku Micronor?

Przeciwwskazaniem do stosowania minipigułek Micronor są : choroby nowotworowe, choroby wątroby, migreny oraz niewiadomego pochodzenia krwawienia z pochwy. Pigułek nie powinny przyjmować kobiety w ciąży lub te, u których zachodzi takie podejrzenie. Ponieważ nie sposób wymienić wszelkich środków ostrożności, należy rzetelnie wypełnić formularz konsultacji on-line, tylko w taki sposób lekarz wykluczy wszelkie przeciwwskazania.

Jak stosować Micronor?

Pigułki Micronor przyjmuje się po jednej przez 28 dni, czyli przez pełen cykl. Pigułki są w blistrze z podziałką tzn. kalendarzykiem, który ułatwia ich właściwe i regularne przyjmowanie. By osiągnąć jak największa skuteczność, należy przyjmować pigułki zawsze o tej samej porze dnia a wahania czasowe, nie powinny się różnić więcej niż do 3 godzin.

Czy występują skutki uboczne?

Jak każdy lek, tak i Micronor u niektórych kobiet może wywołać skutki uboczne. W niewielkim odsetku kobiet występują pewne reakcje niepożądane, które jednak ustępują, gdy organizm przyzwyczai się do dawki hormonów. Jeżeli tak się nie stanie, lub objawy nasilą się, należy zastanowić się nad zmianą minipigułek na inne (np. Cerazette). Najczęściej pojawiające się skutki uboczne to : bóle głowy, migreny, nudności, zmiana wagi, wahania libido.

Czy można kupić tabletki Micronor za pośrednictwem internetu?

Lek można zakupić dzięki aptece online – euroClinix, jej działalność została akredytowana przez GRM (Generalną Radę Medyczną) w Wielkiej Brytanii. Tam bowiem znajduje się siedziba współpracującej kliniki. Zamówienie leku jest możliwe po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej. Na jego podstawie lekarz ocenia, czy dane tabletki/pigułki w tym konkretnym przypadku są właściwe do zastosowania, czy nie spowodują reakcji niepożądanych. W przypadku pozytywnej weryfikacji i braku zastrzeżeń, wypisze receptę i przekaże ją do apteki. Placówka współpracuje z lekarzami specjalistami praktykującymi. Cały zespół posiada wieloletnie doświadczenie w konsultacjach lekarskich online. Każdy pacjent może więc mieć pewność, że kupując leki w ten sposób otrzymuje preparaty, środki farmakologiczne bezpieczne dla jego zdrowia. Apteka działa na terenie całej Europy, leki zostaną przesłane błyskawiczną przesyłką w ciągu 24 do max 48 godzin.

Czy minitabletki Micronor/Noriday można zamówić bez recepty?

Zgodnie z powyższymi zapewnieniami, klikając w poniższy link zostaną Państwo przekierowani do partnerskiej apteki bezpośrednio na stronę formularza medycznego. Niestety na miejsce tabletek Micronor i Noriday apteka wprowadziła minipigułki Ovulam. Jeśli są Państwo zainteresowani tą formą antykoncepcji należy kliknąć w link poniżej. Jest to tym samym rozpoczęcie procesu zamówienia tabletek Ovulan.

Ovulan 75mcg / 84tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *