Plastry antykoncepcyjne Evra

evra-l

Plastry Evra są jedną z najbezpieczniejszych i godnych zaufania metod antykoncepcji hormonalnej. Oferują kobietom prawie 100% ochrony przed ciążą. Wskaźnik Pearla w przypadku plastrów antykoncepcyjnych jest mniejszy niż 1.0. Oznacza to, że na 100 kobiet stosujących tą metodę przez 10 lat, możliwe jest wystąpienie tylko kilku niechcianych ciąż.

Przewaga plastrów Evra nad innymi formami antykoncepcji

Zaletą stosowania plastrów antykoncepcyjnych jest wygoda ich stosowania. Naklejanie plastrów Evra jest bardzo proste i mało inwazyjne. Innowacyjność plastrów antykoncepcyjnych polega na zmniejszeniu ryzyka popełnienia błędów w korzystaniu z antykoncepcji, jak np. przy tabletkach (zapominanie o przyjmowaniu pigułek). Na skuteczność plastrów nie ma również wpływu biegunka lub wymioty, gdyż są one naklejane na skórę i nie mają styczności z układem pokarmowym.

W pudełko plastrów Evra zapakowane jest 9 sztuk. Dużą zaletą stosowania plastrów antykoncepcyjnych Evra jest to, że wystarczy o nich pamiętać raz w tygodniu (plaster należy wymieniać co tydzień przez pierwsze trzy tygodnie cyklu menstruacyjnego), co może być bardzo korzystne dla Pań mających problemy z regularnym przyjmowaniem tabletek. Plastry są bardzo trwałe, koloru beżowego i wykonane z tworzywa plastikowego, odpornego na wodę. Do zalet plastrów Evra, między innymi należą:

 • Łatwe w zastosowaniu i bardzo wytrzymałe
 • Wiele częstych działań ubocznych towarzyszących pigułkom nie występuje przy zastosowaniu plastrów Evra (np. mdłości)
 • Mniej bolesne krwawienia miesiączkowe
 • Zmniejszają ryzyko wystąpienia mięśniaków, raka macicy i jajników oraz torbieli w piersiach

Działanie plastrów antykoncepcyjnych Evra

Plastry Evra wykonane są z bardzo wytrzymałego lekkiego tworzywa, które nakleja się na skórę. Pokryta klejem strona plastra antykoncepcyjnego zawiera hormony (estrogen i progestagen), które są wchłaniane przez skórę bezpośrednio do układu krwionośnego. Działanie plastrów Evra powstrzymuje comiesięczną owulację niezbędną do zajścia w ciążę.

Działają również poprzez zagęszczenie śluzu szyjki macicy (uniemożliwiając tym samym przedostanie się plemników do macicy) oraz zmieniają środowisko macicy na niekorzystne do zagnieżdżenia się zarodka.

Stosowanie plastrów Evra

Pierwszy plaster antykoncepcyjny należy nakleić w pierwszym dniu miesiączki (od razu zapewnia on ochronę przed ciążą). Trzeba go starannie przykleić upewniając się, czy przylega całą swoją powierzchnią. Plaster należy wymieniać co tydzień przez 3 tygodnie, po których następuje 7-dniowa przerwa. Podczas przerwy nie nosi się plastra. W tym czasie ma miejsce krwawienie podobne do miesiączki, z tym że zazwyczaj dużo mniej obfite i mniej bolesne. Po przerwie, czyli w ostatnim 28 dniu cyklu nakleja się kolejny plaster antykoncepcyjny z nowego opakowania.

Stosowanie plastrów Evra to pełna dyskrecja. Plaster można umieścić na ramionach, barkach, podbrzuszu lub pośladkach. Plaster antykoncepcyjny należy nakleić na czystą i suchą skórę pozbawioną włosów. Można mieć umieszczony tylko jeden plaster w tym samym czasie. Wszelka aktywność fizyczna, pływanie, długie kąpiele i kosmetyki nie mają wpływu na działanie i przyczepność tej formy antykoncepcji.

Przeciwwskazania do używania plastrów antykoncepcyjnych Evra

Środki antykoncepcyjne (w tym plastry antykoncepcyjne) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich kobiet. Lekarz może odmówić wystawienia recepty na plastry Evra w przypadku:

 • Osoby powyżej 35 roku życia palącej papierosy lub kobiety powyżej 35 roku życia, która rzuciła palenie krócej niż rok temu
 • Dużej otyłości – powyżej 90 kg
 • Ciąży
 • Po udarze mózgu
 • Historii zakrzepicy
 • Problemów z sercem, choroby układu krążenia lub wysokiego ciśnienia krwi
 • Uporczywych migren
 • Historii raka piersi
 • Cukrzycy
 • Choroby wątroby

Możliwość występowania skutków ubocznych

Jednym ze skutków ubocznych plastrów antykoncepcyjnych może być podrażnienie skóry w miejscu przyklejenia. Jeżeli to nastąpi, należy odkleić plaster i przykleić nowy w innym miejscu. Skutki uboczne przy stosowaniu plastrów Evra występują dość rzadko i zazwyczaj szybko przemijają. Do możliwych działań niepożądanych należą:

 • Ból głowy
 • Nadwrażliwość i obrzmienie piersi
 • suchość pochwy
 • zmniejszenie libido
 • zatrzymanie wody w organizmie
 • wymioty
 • przyrost wagi

Zakup plastrów antykoncepcyjnych Evra przez internet

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić Plastry antykoncepcyjne Evra bez recepty wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych lekarzy wypisze receptę i plastry będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.

Czy plastry antykoncepcyjne Evra można kupić bez recepty?

Aby bezpiecznie zamówić plastry Evra z licencjonowanej apteki wystarczy uzupełnić kwestionariusz medyczny klikając w link poniżej. Na jego podstawie jeden z lekarzy wypisze receptę, zamówienie będzie mogło zostać zrealizowane i dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces przetwarzany jest online w obecności lekarza współpracującego z apteką.

Evra 6mg / 600mcg / 9 plastrów
Przejdź do formularza medycznego

14 thoughts on “Plastry antykoncepcyjne Evra

 1. Zdecydowane jest to lepsza metoda antykoncepcji niż tabletki hormonalne. Plastry nie obciążają chemicznie organizmu i rzeczywiście, coraz więcej kobiet decyduje się na nie ze względu na wygodę i skuteczność.

 2. Używałam i tabletek, i plastrów antykoncepcyjnych i zdecydowanie polecam plastry. 🙂 Łatwe w użyciu i bezpieczne 🙂

 3. Plastry? Ale fajnie, pierwszy raz widzę coś takiego 🙂 zdrowsze, bezpieczniejsze, mniej efektów ubocznych, nie wpływają chyba też jakoś niesamowicie na organizm. Przy zastrzyku gotówki sama spróbuję takich plastrów 🙂

 4. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie antykoncepcji. Mam pewnie wątpliwości co do skuteczności a i możliwe skutki uboczne trochę mnie powstrzymują. Czy ktoś powie coś więcej na ten temat?

  1. Nie spotkałam się jeszcze aby chociaż mnie głowa bolała. W przypadku stosujących moich dwóch przyjaciółek też nic z wypunktowanych wyżej objawów nie miało miejsca.

 5. Ja kiedyś stosowałam. Bałam się bardziej,że gdzies sie odklei. Nie bylo zadnych problemow. I na basen i na zajecia chodzilam. Przykleic mozna wszedzie, zeby nie byl widoczny. Osobiscie polecam plastry

 6. Ale czy takie plastry są skuteczne? Dla mnie „prawie 100%” to nie jest konkret, to może być zarówno 100% jak i 70%. Nie jestem przekonana co do skuteczności i nie wiem czy bym się odważyła je stosować.

 7. Mnie mąż namówił na te plastry. Mamy już 3 dzieci, a lubimy się zabawić. Do tabletek podchodziłam z niechęcią, ze względu na to ze parę kilogramów może mi przybyć. tak jak „marlena” mówiła, plastry są wygodne i mocno się trzymają skóry. Polecam je każdej kobiecie 🙂

 8. W celu antykoncepcji najpierw stosowałam kalendarzyk. Gdy pierwszy raz zaszłam w ciążę, zrezygnowałam z tego sposobu. Okazał się zbyt ryzykowny. Jako młoda matka postanowiłam pójść do ginekologa i zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne. Jako iż byłam jeszcze nastolatką w szkole średniej, lubiłam imprezować; mój tryb życia nie pozwolił mi zachować systematyczności w zażywaniu tabletek i zaszłam w ciążę po raz drugi. Wtedy sięgnęłam po plastry Evra. Już nie muszę pamiętać każdego dnia o tabletce. Plastry nie niszczą żołądka. Same plusy. Polecam wszystkim kobietom!!!

 9. Szczerze mówiąc, nigdy nie przyjmowałam żądnych środków pod postacią plastrów, dla mnie to jest nowe i trochę niezrozumiałe… Ale brzmi naprawdę interesująco. Zdrowiej od tabletek i bezpieczniej od kalendarzyka 🙂

 10. Osobiście chodzę codziennie na basen,więc miałabym obawy, że jednak się odklei.. Chociaż i tak lepsze plastry niż tabletki,bo przynajmniej się od nich nie tyje 😉

 11. Plastry i zastrzyki są jak najbardziej na plus. Ja przynajmniej nie miałam bóli brzucha ani nie ciągnęło mnie na wymioty. Plastry wygrywają tym, że nie zostawiają śladów.

 12. czy po odstawienu plastrów Evra któraś z was miała problem z zajściem w ciążę? Plastry stosuję już od roku ale powoli zastanawiam się nad dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *