Qlaira

qlaira-l

Qlaira to pigułki, które stosowane są przez pełen cykl, czyli 28 dni. Lek zawiera dwa składniki aktywne, jest to dienogest oraz walerianian estradiolu. Qlaira zapewnia niemal 100% zabezpieczenie przed ciążą. Jest to lek, który działa wielofazowo. Oznacza to, że każda pigułka zawiera różniące się miedzy sobą dawki leku. Dzięki temu, lek imituje wahania stężenia hormonów, jakie następują naturalnie w organizmie kobiety.

Działanie pigułek hormonalnych Qlaira

Substancje wchodzące w skład wieloskładnikowych pigułek antykoncepcyjnych, takich jak właśnie Qlaira, sprawiają, że zapłodnienie jest niemożliwe. Dzieje się tak, poprzez zmiany w naturalnym środowisku układu rozrodczego. Najważniejszą zmianą w przypadku stosowania tego typu antykoncepcji jest to, że ciało zostaje oszukane, dostaje sygnał, że owulacja nastąpiła, gdy w rzeczywistości do niej nie dochodzi. W dodatku śluz szyjki macicy staje się bardziej gęsty, co stanowi barierę dla plemników. Gdyby jednak do zapłodnienia doszło, lek wywołuje zmiany w błonie śluzowej macicy co przeszkodzi zagnieździć się komórce jajowej.

Zalecenia stosowania

Lek Qlaira nie jest wskazany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, a także dla kobiet uczulonych na jakikolwiek składnik leku. Nie jest to również odpowiedni lek dla kobiet palących i tych, które ukończyły 35 lat. Innymi przeciwwskazaniami są : choroby serca lub wątroby, schodzenia układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu czy migreny. Tabletek Qlaira nie wolno łączyć z innymi lekami, min z niektóymi antybiotykami, lekami przyjmowanymi w leczeniu padaczki, środkami na bazie dziurawca, gryzeofulwiny czy fenylobutazonu.

Stosowanie i dawkowanie

Jedna doza leku Qlaira zawiera 28 tabletek. Oznacza to, że należy je przyjmować po jednej przez 28 dni. Jedna seria, zawiera cztery odmienne rodzaje pigułek, w których jest inna proporcja substancji czynnych.

•Dwie ciemnożółte tabletki (3 mg estradiolu)
•Pięć jasnoczerwonych tabletek (2 mg estradiolu i 2mg dienogestu)
•17 jasnożółtych pigułek (2 mg estradiolu i 2 mg dienogestu)
•Dwie ciemnoczerwone tabletki (1 mg estradiolu)
•Dwie białe pigułki (nieaktywne – bez hormonów)

To, że tabletki mają zróżnicowany skład sprawia, że bardzo ważne jest to, by zażywając je, trzymać się ustalonej kolejności. Pierwszą tabletkę przyjmuje się w pierwszym dniu miesiączki. Do każdego opakowania dołączone są tasiemki, które przylepia się, by zapamiętać kolejność zażywania pigułek.

Możliwość występowania skutków ubocznych

Najczęstsze reakcje niepożądane, które mogą występować w wyniku ich zażywania, to : nudności, bóle głowy, trądzik, bóle brzucha, nieregularne miesiączki, bóle piersi i sutków, wzdęcia i wzrost wagi. Znacznie rzadziej występują bóle pleców, zaparcia, problemy z wątrobą, nadmierny wzrost włosów, zakrzepy krwi. Z tego powodu należy zapoznać się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania.

Czy tabletki antykoncepcyjne Qlaira można kupić bez recepty?

Aby bezpiecznie zamówić tabletki Qlaira z licencjonowanej apteki wystarczy uzupełnić kwestionariusz medyczny klikając w link poniżej. Na jego podstawie jeden z lekarzy wypisze receptę, zamówienie będzie mogło zostać zrealizowane i dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces przetwarzany jest online w obecności lekarza współpracującego z apteką.

Qlaira 2mg / 84tabs
Przejdź do formularza medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *