Yasmin

yasmin-l

Spośród wszystkich dostępnych na rynku środków zapobiegających ciąży, większość kobiet wybiera doustne tabletki antykoncepcyjne. Do najpopularniejszych z nich należą tabletki Yasmin. Przy ich odpowiednim zastosowaniu, szanse na zajście w ciążę spadają poniżej 1%. Tysiące kobiet decyduje się na tą pigułkę ze względu na mniejsze występowanie efektów ubocznych, w porównaniu do innych, znanych tabletek antykoncepcyjnych. Yasmin dodatkowo łagodzi skurcze menstruacyjne i pomaga w leczeniu trądzika.

Tabletki Yasmin są odpowiednie dla wszystkich kobiet od 18 roku życia, które szukają godnej zaufania, długoterminowej antykoncepcji. W celu pełnej ochrony przed ciążą, należy przyjmować jedną tabletkę codziennie przez 21 dni. Po tym okresie następuje 7-dniowa przerwa, po której należy rozpocząć kolejny cykl 21-dniowy, zaczynając od pierwszej pigułki w następnym opakowaniu.

Zaletą zakupu pigułek na Naszej stronie jest to, że za każdym razem kiedy ich potrzebujesz, nie musisz iść do lekarza ani do apteki. Nasi lekarze i farmaceuci, wydają wszystkie leki z wielką dbałością, aby mogły one szybko i bezpiecznie dotrzeć do naszych klientek. Aby otrzymać tabletki w przeciągu 24-48 godzin, wystarczy wybrać z listy preferowane opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i uzupełnić krótki formularz medyczny.

 

Jak działają tabletki Yasmin?

Yasmin jest pigułką jednofazową. Oznacza to, że każda z tabletek zawiera dokładnie taką samą dawkę hormonów. Dwa aktywne składniki, ethinylestradiol i drospirenone, które są syntetycznymi odpowiednikami naturalnie występujących u kobiet hormonów, estrogenu i progestagenu, mają wpływ na cykl menstruacyjny dzięki czemu zapobiegają ciąży na trzy sposoby: nie dopuszczają do uwolnienia komórki jajowej, utrudniają plemnikom możliwość zapłodnienia poprzez zagęszczenie śluzu wewnątrz pochwy, uniemożliwiają zagnieżdżenie się jaja poprzez zmianę konsystencji błony śluzowej macicy.

W jaki sposób stosować Yasmin?

W celu natychmiastowej antykoncepcji, należy przyjąć jedną tabletkę Yasmin pierwszego dnia okresu. Następnie trzeba zażywać kolejne pigułki codziennie przez 21 dni, po których następuje 7-dniowa przerwa. Po tygodniowym odstępie, należy na nowo rozpocząć 21-dniowy cykl.

W przypadku rozpoczęcia przyjmowania tabletek od drugiego do piątego dnia okresu, należy przynajmniej przez tydzień używać dodatkowego zabezpieczenia przed ciążą.

Prosimy pamiętać, że Yasmin może mieć mniejszą skuteczność w przypadku pominięcia jednej lub dwóch pigułek w ciągu cyklu. Naszym pacjentkom radzimy, aby wyrobiły sobie nawyk przyjmowania tabletek każdego dnia o tej samej porze, najlepiej przed pójściem spać.

Bezpieczeństwo przyjmowania tabletek Yasmin

Przed rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej należy wykonać badanie ginekologiczne oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi. W formularzu medycznym trzeba uwzględnić rodzinną historię chorób zatorowo-zakrzepowych.

U kobiet stosujących hormonalne tabletki antykoncepcyjne ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego jest nieco większe, dlatego poprzez konsultację lekarską, należy wykluczyć możliwość wystąpienia zaburzeń krzepnięcia krwi.

Możliwość występowania efektów ubocznych

Efekty uboczne podczas zażywania tabletek Yasmin są minimalne. Niektóre kobiety mogą doświadczyć łagodnych skutków ubocznych podczas pierwszego zastosowania tych tabletek.

Najczęstszymi efektami ubocznymi przy stosowaniu pigułek Yasmin są: bóle głowy, zmiany menstruacyjne, obolałe piersi, bóle brzucha i mdłości. Dolegliwości te występują u niewielkiej grupy kobiet i przemijają w przeciągu paru dni.

Zakup tabletek Yasmin przez internet

Żeby szybko i bezpiecznie zakupić tabletki Yasmin za pośrednictwem Naszej strony wystarczy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Na jego podstawie jeden z naszych lekarzy wypisze receptę i tabletki Yasmin będą mogły zostać dostarczone na podany adres w przeciągu 24-48 godzin. Cały proces jest łatwy, szybki i dyskretny.

Czy tabletki Yasmin można kupić bez recepty?

Tak, Yasmin może być stosowany jedynie po konsultacji lekarskiej, którą odbędą Państwo online za pośrednictwem poniższego odnośnika. Lekarz wystawia receptę, na podstawie której apteka realizuję zamówienie. Kliknij poniżej i kup bezpiecznie tabletki antykoncepcyjne Yasmin.

Yasmin 3mg / 30mcg / 63tabs
Przejdź do formularza medycznego

2 thoughts on “Yasmin

  1. Stosuje je od 3 lat i jestem zadowolona, dobrze się po nich czuję ale pomimo tego stosuje osłonowo na serce i wątrobę harmonellę, w końcu są to hormony. Mam stałego partnera, na razie nie myślimy o dzieciach, kążde z nas robi „karierę” więc taka metoda antykoncepcji jest dla nas najwygodniejsza i najbezpieczniejsza.

  2. Bardzo mi zależało na ich wypróbowania, ponieważ po poprzednich tabletkach miałam napad złego nastroju i dziwne myśli, te się na razie sprawdzaja:) zobaczymy co będzie dalej, ale czuje się bardzo dobrze i myślę, że zostanę z nimi na dłużej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *