Ovulastan

Ovulastan to pigułki antykoncepcyjne o charakterze dwuskładnikowym. Zawierają dezogestrel i etynyloestradiol, czyli syntetyczne hormony żeńskie. Ovulastan to lek antykoncepcyjny trzeciej generacji. Sprzedawany jest w opakowaniu po 21 białych, okrągłych tabletek. Ovulastan jestem lekiem jednofazowym – każda tabletka zawiera tyle samo substancji czynnych. Przyjmowanie środka regularnia i zgodnie z zaleceniami lekarskimi oraz ulotką gwarantuje niemal 100% zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

Dla kogo odpowiednie są tabletki Ovulastan?

Ovulastan to pigułki antykoncepcyjne jednofazowe, które zabezpieczają przed niepożądaną ciążą prawie w 100%. Ovulastan ma także inne zastosowania niż środek zapobiegający niechcianej ciąży.

  • łagodzi zespół napięcia przedmiesiączkowego
  • reguluje cykle miesiączkowe i obfitość krwawień
  • zmniejsza bolesność skurczy miesiączkowych
  • może redukować trądzik ze względu na działanie antyandrogenne

Skład tabletek Ovulastan

Ovulastan to lek sprzedawany w blistrach po 21 białych, okrągłych tabletek.

Tabletki zawierają dezogestrel (0,15 mg) i etynyloestradiol (0,02 mg) jako składniki aktywne, zapobiegające ciąży. Substancje pomocnicze to kwas stearynowy, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, , all-rac-α-Tokoferol, oraz powidon, K25.

Działanie tabletek Ovulastan

Lek Ovulastan ma za zadanie przeciwdziałać niepożądanej ciąży i dzieje się to dzięki trzem mechanizmom działania.

Ovulastan blokuje owulację poprzez oddziaływanie na przysadkę mózgową – bez jej odpowiedniego działania nie jest możliwe dojrzewanie jajeczek i ich uwalnianie z jajnika, bez czego z kolei nie ma możliwości zajścia w ciążę.

Lek redukuje także ruchliwość plemników przez odcięcie im drogi do komórki jajowej, zagęszcza bowiem śluz szyjkowy, tworząc barierę między dwiema gametami. Ovulastan powoduje również zmiany w endometrium, czyli wyściółce macicy, uniemożliwiając ewentualnemu zarodkowi implantację w ścianie jamy macicy.

Ovulastan po przyjęciu doustnym uwalnia sztuczne hormony, które są prawie natychmiast wchłaniane z przewodu pokarmowego. Obydwie substancje czynne są wydalane przez mocz i kał w postaci koniugatów i metabolitów.

Stosowanie

Ovulastan sprzedawany jest w opakowaniach zawierających blister z 21 białymi, okrągłymi tabletkami zawierającymi składniki aktywne.

Lek powinien być przyjmowany doustnie, raz dziennie, o tej samej porze (niekoniecznie podczas pory posiłku, nie musi być popijany). Pierwszą tabletkę należy przyjąć zgodnie z opisem na blistrze i przestrzegać tej instrukcji do czasu skończenia opakowania pigułek. Po przyjęciu ostatniej tabletki z blistra należy zrobić tydzień przerwy, w trakcie której nastąpi krwawienie z odstawienia. Po siedmiu dniach przerwy, czyli dnia ósmego, należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania. Lek działa antykoncepcyjnie także podczas przerwy w jego przyjmowaniu.

Ovulastan to lek przeciwdziałający niepożądanej ciąży, i należy go rygorystycznie przyjmować o tej samej porze, codziennie. Nie jest możliwe przyjmowanie tabletek na zapas ani samowolne zwiększanie dawki; może to skutkować obniżeniem skuteczność antykoncepcyjnej leku. Ovulastan należy przyjmować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza i ulotki dołączonej do opakowania leku.

Bezpieczeństwo stosowania

Ovulastan jest lekiem antykoncepcyjnym, którego nie powinny przyjmować kobiety karmiące piersią, ciężarne, oraz podejrzewające u siebie ciążę.

Ovulastanu nie zaleca się przyjmować kobietom, które mają uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik pigułek (zwłaszcza substancje czynne), u których występują zakrzepica żylna lub tętnicza, bądź symptomy zwiastunowe (przemijający atak niedokrwienny, dusznica bolesna), choroby zwiększające ryzyko zakrzepicy (ciężka postać dyslipoproteinemii, nadciśnienie, cukrzyca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych), krwawienia z dróg rodnych, których przyczyna nie została zdiagnozowana, oporność na aktywowane białko C , niedobór białka C, niedobór antytrombiny III, niedobór białka S, przeciwciała antyfosfolipidowe i hiperhomocysteinemia, zapalenie trzustki powiązane z ciężką postacią hipertrójglicerydemii, nowotwory zależne od hormonów (np. rak piersi czy narządów płciowych), zaburzenia krążenia mózgowego, poważne choroby wątroby (w tym nowotwory); unieruchomienie na dłuższy okres czasu np. z powodu zabiegu chirurgicznego, migreny z ogniskowymi objawami neurologicznymi.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Ovulastan powinny skonsultować się z lekarzem palaczki oraz pacjentki, które w historii choroby mają takie choroby jak cukrzyca, migreny, nadciśnienie, otyłość, żylaki, zaburzenia rytmu serca, padaczka, wady zastawkowe serca, hipertriglicerydemia, zespół hemolityczno-mocznicowy, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, rak piersi, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, choroby wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego, toczeń rumieniowaty układowy lub ostuda, oraz czy w trakcie stosowania innych leków hormonalnych lub w ciąży wystąpiły porfiria, utrata słuchu, pląsawica Sydenhama czy opryszczka ciężarnych.

Stosowanie z innymi lekami: Ovulastan może wchodzić w reakcje niechciane z lekami na padaczkę, gruźlicę, choroby zakaźne, nadciśnienie płucne, służące do kontroli zakażenia wirusem HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C, oraz niektórymi środkami ziołowymi.

Możliwość występowania skutków ubocznych

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Ovulastan mogą wystąpić pewne efekty uboczne, tak, jak podczas stosowania dowolnego innego środka farmaceutycznego. Jeśli są one bardzo nasilone, pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub ginekologiem.

Możliwe działania niepożądane, występujące często przy stosowaniu środka: przygnębienie, wahania nastroju, ból brzucha, mdłości, ból głowy, wzrost wagi ciała, ból piersi, tkliwość piersi.

Działania niepożądane, występujące niezbyt często: migreny, wymioty, retencja płynów w organizmie, spadek libido, wysypka, biegunka, pokrzywka, powiększenie biustu.

Działania niepożądane, występujące rzadko i bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, rumień guzowaty, upławy z piersi, wzrost libido, nietolerowanie szkieł kontaktowych i nadwrażliwość gałek ocznych, upławy z pochwy, spadek wagi ciała, zakrzepy

Jeśli potrzebujesz więcej informacji odnośnie potencjalnych efektów niepożądanych przyjmowania leku Ovulastan, prosimy o przeczytanie ulotki dołączonej do leku.

Zakup tabletek Ovulastan przez internet – dlaczego warto?

Lek Ovulastan jest popularnym środkiem antykoncepcyjnym, który możesz legalnie i całkowicie bezpiecznie kupić w internecie – jest to zupełnie zgodne z prawem, szybkie, i wygodne rozwiązanie, które eliminuje problem szukania zaopatrzonej apteki i czekania na wizytę lekarską.

EuroClinix to renomowana apteka, która umożliwia zakup tabletek Ovulastan online, z bezpiecznego i legalnego źródła. Lekarze pozostający w kontakcie z apteką weryfikują, czy wypisanie Ci recepty jest bezpieczne, a potem potwierdzają ją – jeśli lek kupisz do godziny 16:30, to zostanie on przekazany kurierowi już tego samego dnia. EuroClinix sprzedaje środki farmaceutyczne dopuszczone do obrotu, wyłącznie z legalnych źródeł, najwyższej jakości, i o potwierdzonym klinicznie działaniu. Apteka internetowa ułatwia dostęp do farmaceutyków, których zdobycie tradycyjną metodą jest uciążliwe lub trwa zbyt długo.

W jaki sposób zamówić tabletki Ovulastan bez recepty?

Klikając w poniższy link zostaną Państwo przekierowani na stronę licencjonowanej apteki. Aby zamówić tabletki antykoncepcyjne Ovulastan należy rzetelnie wypełnić kwestionariusz medyczny. Na podstawie informacji w nim zawartych lekarz wystawi receptę a apteka przystąpi do realizacji zamówienia. Kliknij poniżej aby zacząć proces zakupu tabletek Ovulastan online.

Ovulastan 0.15mg / 20mcg / 63tabs
Przejdź do formularza medycznego