Rodzaje antykoncepcji dla mężczyzn

Powszechnie znaną i równoważoną antykoncepcją z mężczyznami jest prezerwatywa. Ku woli przypomnienia jest wiele innych mniej lub bardziej skutecznych sposobów zapobiegania niechcianej ciąży. Poniżej zestaw pomocy antykoncepcyjnej dla tych co niekoniecznie chętnie sięgają po prezerwatywy.

W większości związków poczucie bezpiecznego seksu wymagane jest od kobiety. Wszelaka odpowiedzialność za zajście w ciążę leży na ich barkach. Co poradzić gdy chcesz odpocząć od faszerowania się hormonami? Bądź po prostu Twój organizm jest wrażliwy na niektóre składniki i wydaje się Wam, że prezerwatywy to najlepsza opcja bezpiecznego seksu?

Czym jest Wazektomia? Zabieg antykoncepcyjny

Polega on na wykonaniu jakby sterylizacji mężczyzny. Jest to zabieg legalny i bezpieczny dla zdrowia. Podczas wykonywania operacji przecina się lub podwiązuje nasieniowody odpowiadające za występowanie plemników w spermie mężczyzny. Wazektomię można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy rodzaj – bez skalpela. W tym przypadku skóra rozwarstwia się i nie ma konieczności zakładania szwów. Drugi sposób to Total Vasectom’a w którym ingeruje się dość mocno w organizm mężczyzny. Założone zostają mocne, nierozpuszczalne szwy na nasieniowód oraz ucina się jego kawałek zasklepiając końcówkę. Wazektomia jest to proces bardzo skuteczny w trosce o nieplanowaną ciążę. Zabieg ten to skuteczność przekraczająca 99,9% pewności zapobiegania niechcianej ciąży. Jak podczas każdej ingerencji w ciało mogą występować efekty uboczne lub powikłania. Jest to bardzo mały odsetek mężczyzn. Zabieg ten ma swój kontrzabieg, który przywraca zdolność zapłodnienia u mężczyzny. Operacja ta jednak wielokrotnie przewyższa cenę Wazektomii. Dodatkowo podczas chęci operacji powrotnej musimy mieć na uwadzę, że nie zawsze kończy się ona pozytywnie. Opinie wielu osób opierają się na stwierdzeniu, że na zabieg antykoncepcyjny w postaci wazektomii decydują się mężczyźni, którzy dzieci mieć już nie planują.

Naturalna antykoncepcja – stosunek przerywany

Całkowicie darmowa, naturalna metoda antykoncepcji. Stosowana w pełnym zaufaniu obu partnerów. Oprócz całkowitej wstrzemięźliwości była to przez tysiące lat najpopularniejsza forma antykoncepcji. Zasada tej metody antykoncepcji opiera się na tym, że mężczyzna tuż przed orgazmem wyjmuje penisa aby wytrysk nastąpił na zewnątrz. Mimo wielkiej popularności tej metody, nie jest ona wysoce skuteczna. Dzieje się tak dlatego, że aktywne plemniki zdolne do zapłodnienia posiada również wydzielina wydobywająca się z penisa mężczyzny podczas pobudzenia seksualnego. Częste stosowanie tej metody antykoncepcji poprzez nerwy i emocje, może negatywnie wpłynąć na podłoże psychiczne zarówno kobiety jak i mężczyzny. Następstwem takich zaburzeń może być w przyszłości problematyczność osiągnięcia satysfakcji seksualnej przez kobietę oraz doprowadzenie do stanów nerwicowych.

Nowoczesna forma antykoncepcji dla mężczyzn

Na dzień dzisiejszy jest tylko informacja na temat postępujących badań w sprawie hormonalnej tabletki antykoncepcyjnej dla mężczyzn. W tym roku planowane są pierwsze testy na zwierzętach i ludziach. Możliwe, że za kilka lat ta forma antykoncepcji trafi na apteczne półki. Zasada działania ma polegać na podawaniu odpowiedniego prekursora testosteronu, który odpowiedzialny jest za aktywność plemników w organizmie mężczyzny. Sposób ten ma być całkowicie odwracalny tak jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych u kobiet. Pigułka byłaby możliwie najprostszą formą podania hormonów mężczyźnie. Badania i testy pokażą czy specjaliści wpakują hormony w tabletkę czy hormonalna męska antykoncepcja będzie podawana w formie zastrzyku.

About Specjalista - Maria Kownacka

Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem z pewnością zgadzam się ze stwierdzeniem,że "tabletkiantykoncepcyjne.com.pl" to idealna alternatywa zakupu antykoncepcji hormonalnej bez recepty dla kobiet wstydliwych. Należy jednak mieć na uwadze, aby co jakiś czas zbadać stan swojego zdrowia udając się na specjalistyczne badanie do wykwalifikowanego ginekologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *